Арда започва сезона в efbet Лига с равенство 0:0 с Ботев (Враца) в последния двубой от програмата на първия кръг.

Футболистите на треньора Николай Киров започнаха колебливо мача, но постепенно намериха играта си и започнаха да контролират топката по-дълго. Това обаче не помогна на кърджалии да намерят път към гола, а Жуниньо и Светослав Ковачев пропуснаха да се разпишат.

Така Арда вече гледа към реванша с Апоел Беер Шева в квалификациите за Лига на конференциите.

Ботев (Враца) - Арда 0:0 (Развой на срещата по минути)

През миналия сезон Арда завърши на четвъртото място в крайното класиране

Двубоят започна добре за домакините, които владееха повече топката и още в първата минута създадоха проблеми на защитата на Арда. Красимир Тодоров бе изведен добре дълбоко в наказателното поле, но Васил Симеонов се намеси решаващо.

Първото добро положение за кърджалии дойде в 10-ата минута. Румен Руменов стреля от границата на наказателното поле, но прекалено слабо и Красимир Костов улови.

Снимка 540611

Десет минути по-късно Дориан Бабунски се опита да прати топката във вратата на гостите, но Симеонов показа рефлекс и изби.

В 33-ата минута Красимир Тодоров се опита да изведе Дориан Бабунски, но Васил Симеонов първи стигна до топката.

В 42-ата минута Бабунски стигна първи до топката след центриране от ъглов удар, но силата в удара му липсваше. 2 минути по-късно отново нападателят на Враца стреля опасно от пряк свободен удар, но встрани от вратата.

Снимка 540615

В началото на втората част треньорът Николай Киров предприе смени, с които да раздвижи играта на своите футболисти. На мястото на Иван Коконов се появи Светослав Ковачев, а Жуниньо замени Тонислав Йорданов.

Това даде резултат и гостите видимо вдигнаха темпото. В 56-ата минута Александър Георгиев направи хубав пробив по крилото и подаде към Светослав Ковачев, който обаче не успя да отправи добър изстрел.

Снимка 540614

Минута по-късно Жуниньо се възползва от свободното пространство пред себе си и отправи изстрел от границата на наказателното поле. Топката обаче не намери рамките на вратата.

В 80-ата минута бразилецът притесни защитата на Ботев. Той проби, но бранител на домакините му изби топката от краката. Така тя стигна до Ковачев, който отново опита изстрел, но Костов улови.

В последните минути двата отбора доиграваха срещата без да предприемат излишни рискове.