Капитанът на Ботев (Пловдив) Тодор Неделев изрази задоволството си от факта, че "канарчетата" успяха да се класират за четвъртфиналите в турнира за Купата на България.

"Жълто-черните" победиха Берое с 4:3 след изпълнение на дузпи.

"Бях много спокоен при дузпата и мисля, че изпълних добра такава, с която изравнихме. На мен се падна да избирам кой да бие първи наказателните удари и прецених това да е Берое. За втори път играем в Стара Загора и взимаме мача с дузпи... Надявам се в следващия мач да не се стига до този етап.

Ботев (Пловдив) победи Берое с 4:3 след изпълнение на дузпи

След нова драма с дузпи: Ботев (Пд) е последният четвъртфиналист за Купата на България!

Георги Ангелов и Мартин Райнов от Берое не успяха да се разпишат от бялата точка

Част от играта е феновете да ни освиркват, но това не ни е повлияло негативно. Все пак успяхме да реализираме 4/5 дузпи. Само Стивън не се разписа, но всеки пропуска. Радостно е, че продължаваме напред.

Днес имаше доста битка и хвърлихме много сили. Надявам се да се възстановим за Левски. Имахме своите положения тази вечер, но резонно в редовното време завършихме наравно. Важното в случая е, че продължаваме напред. Преди мача казах на момчетата, че това е нашият турнир. По-миналата година спечелихме, миналата играхме полуфинал. Искаме да участваме в евротурнирите, но всички знаем, че първите три места в Първа лига са гарантирани... Отбори, като нас, които не могат да се борят за тези места, ще гледат да стигнат по-напред за Купата. Нямам претенции за противник на ¼-финала. Надявам се просто да сме домакини, тъй като не е приятно да си гост.

Николай Киров: Трудът на футболистите бе възнаграден!

Киров: Трудът на футболистите бе възнаграден! Няма да ни е лесно срещу Левски, защото са отпаднали от Купата

"Имахме късмет при лотарията на дузпите"

Наясно сме, че играем трудно на "Герена". Миналата година поведохме с 2:0, но 20 минути преди края ни обърнаха. Не трябва да играем с притеснение. Имаме пет победи в последните пет мача. Отиваме в София и ще се постараем да победим", коментира Неделев пред "Диема спорт".