Старши треньорът на Ботев (Пловдив) Николай Киров бе много доволен от представянето на своите футболисти, които си извоюваха място на четвъртфиналите за Купата на България, след като тази вечер победиха Берое с 4:3 след изпълнение на дузпи.

"Динамичен и равностоен двубой. Накрая имахме късмет в лотарията на дузпите. Щастлив съм, че трудът на футболистите бе възнаграден. Който не е бил, той не е изтървал дузпа (бел.ред. - Стивън Петков не успя да се разпише от бялата точка). Всички бяхме уверени в крайния успех. Заслугата е на целия състав. Няма да отличавам никого. Хубаво е, че спечелихме, тъй като имаме традиции в този турнир. Надявам се това да подейства. Рискът при дузпите е голям.

Ботев (Пловдив) победи Берое с 4:3 след изпълнение на дузпи

След нова драма с дузпи: Ботев (Пд) е последният четвъртфиналист за Купата на България!

Георги Ангелов и Мартин Райнов от Берое не успяха да се разпишат от бялата точка

Имаме по-малко от три дни до мача с Левски. По-важното сега е да възстановим футболистите. Чака ни трудно гостуване. По никакъв начин не мисля, че ще ни бъде лесно срещу тях, защото са отпаднали от турнира за Купата. Съперникът е доста вдъхновен и промени доста неща в играта си.

На жребия, срещу който и да се изправим, ще направим всичко възможно да го елиминираме.

Разбира се, че имахме разговор с Адалберт Зафиров. Не мога да коментирам решения на нивата над мен. Тепърва ще се сработваме като екип. Винаги е добре, когато има хора да помагат", коментира Киров пред "Диема спорт".