Ботев Пловдив официално обяви раздялата си със Димитър Димитров - Херо.
"Канарчетата" благодариха за професионализма на специалиста и му пожелаха бъдещи успехи. Иван Цветанов напуска поста си на спортен директор и ще продължи кариерата си като директор на детско-юношеската школа.
Ето го и пълното съобщение на Ботев Пловдив без редакторска намеса:
"ПФК Ботев Пловдив и старши треньорът Димитър Димитров се разделят по взаимно съгласие.
Ръководството на клуба изказва своята искрена благодарност към един от най-утвърдените български специалисти за професионализма и положения труд начело на представителния тим. Пожелаваме му здраве и бъдещи успехи.
В същото време Иван Цветанов подаде оставка от позицията спортен директор на представителния мъжки отбор. Ръководството на клуба прие неговото решение, като изразява благодарност за свършената работа.
По взаимно съгласие Иван Цветанов ще продължи своята дейност в структурата на клуба като директор на детско-юношеската школа, където ще съсредоточи усилията си върху развитието на младите таланти."
athletic_slava_1923
на 16.02.2026 в 20:58:16 #27Има две победи извън Лудогорец с Берое 2020-21 но тогава почти всички биеха говедата. И това му е в 28 мача
athletic_slava_1923
на 16.02.2026 в 20:55:52 #26Колко важни мача е взел Херо срещу Подуяне от 2000 г насам?Винаги е седял като кротка ученичка като играе срещу тях. ——- Сега ти ги казвам; Сезон 2002/03 – Първа лига • Локомотив Пд – Левски 0:0 • Левски – Локомотив Пд 3:0 Сезон 2003/04 – Първа лига • Левски – Нафтекс 3:1 • Нафтекс – Левски 1:2 Левски – Черноморец 6:0 • Черноморец – Левски 1:1 Сезон 2007/08 • Черноморец – Левски 1:2 • Левски – Черноморец 3:0 Сезон 2011/12 • Левски – Черноморец 2:2 • Черноморец – Левски 0:0 Сезон 2012/13 • Черноморец – Левски 0:1 • Левски – Черноморец 1:0 Сезон 2013/14 • Левски – Черноморец 1:1 • Черноморец – Левски 1:1 Сезон 2019/20 • Левски – Берое 1:0 • Берое – Левски 0:2 • Левски – Берое 3:3 Това е до 2020 има и четири мача с Лудогорец 2 победи 2 равни
n-a-chx8TkqA
на 16.02.2026 в 20:48:51 #25А в Ботев Пловдив дойде след Мъри и след една-две седмици си тръгна, щото усети че нещата отиват на разпад
n-a-chx8TkqA
на 16.02.2026 в 20:47:18 #24Херо беше в Левски точно 6 месеца и си тръгна със скандал, щото Наско искаше да го прави помощник треньор на Люпко Петрович
n-a-chx8TkqA
на 16.02.2026 в 20:45:41 #23Херо е чешит и никога не е седял, като кротка ученичка, не само срещу Левски, срещу НИКОЙ, сега се сещам, като беше треньор на Черноморец, направи страшен панаир, на мач с Левски, беше преди десетина години, това че Ботев ПД, в момента е в насипно състояние е най-малко вина на Херо
athletic_slava_1923
на 16.02.2026 в 20:45:31 #22Херо е от една друга епоха и е време да се пенсионира. И нямам предвид само годинките му. В действителност Херо направи име в точните отбори в точното време - Нафтата, когато Порточанов ходише с пистолета из съдийските стаи, Литекс, когато Ганчев колеше и бесеше и о, чудо озова се в Лефски в Мтел лигата, когато дори Ганчев, тогавашния сгъна чадъра - беше опасно дори да си помислиш да играеш. И това беше цялата героична кариера на ХЕРО, каква пародия с прякора му. Ако не се лъжа пробва още един проект с пари, в Ботеф, но тогава клуба нямаше протекция, а само пари и логично Героичо се провали. Това е цялата СЛАВНА кариера на великият Херо
нешо
на 16.02.2026 в 20:38:15 #21Колко важни мача е взел Херо срещу Подуяне от 2000 г насам?Винаги е седял като кротка ученичка като играе срещу тях.
нешо
на 16.02.2026 в 20:36:43 #20Дядо ми е лежал в лагер,щото не е искал да си даде нивите и добитъка на комунистите,а на другия ми дядо комунистите са конфискували дюкяна.Чичо ми пък е лежал в затвора, щото е искал да избяга от комунистическата кочина. Така че тия опорки си ги разправяйте на седянка с другите говеда.Как сте били антикомунисти под шапката на Държавна сигурност.
n-a-chx8TkqA
на 16.02.2026 в 20:34:06 #19Кога беше Херо треньор на Левски ? 2000 година, от тогава колко мача има с Левски знаеш ли ? Знаеш само конспирации да съчиняваш
n-a-chx8TkqA
на 16.02.2026 в 20:32:40 #18Сигурен си ? Той и дядо ти - Митко Бомбата, беше сигурен, че комунизЪма ША НИ ОПРАВИ
n-a-chx8TkqA
на 16.02.2026 в 20:30:50 #17Човекът обясни, че е подменил част от играчите, щото не са свежи, заради мача за купата, а Балоянис беше с ЧК, като го гледам Кокошо Неделев какво шкембе е отпрал, дали може да изиграе три мача за една седмица ? Той се влачи по терена, като бременна кокошка, а за мача с ЛудоКУРЕЦ поне ще имат една седмица за подготовка, докато те имат мач с Ференцварош
нешо
на 16.02.2026 в 20:29:42 #16Филипов откъде да знае, че Херо ще се надупи на Подуяне?Махнал го е заради това.Защо му е предател?И не става въпрос за глупост,а за липса на морал при Херо .Сигурен съм,че срещу Лудогорец щеше да надъха футболистите като на финал на световното .Срещу Подуяне още преди мача им е внушавал, че са обречени.А футболистите се влияят от подобни неща.
n-a-chx8TkqA
на 16.02.2026 в 20:26:48 #15Е откъде си сигурен нешо (ежко-бежко) ??? Щото бил говедо ... Херо колко пъти ни е бил, и с Нафтата, и с Берое, с Литекс даже се сби с Лафчис и НИКОГА не е лягал на Левски, ти обаче си сигурен, щото сигурно си внук на Митко Бомбата
n-a-chx8TkqA
на 16.02.2026 в 20:23:13 #14Вие сте някакви неандерталци, единия вика загубил три мача, другия му дебне интервюто, какво казал. Ами да, според вашата логика, тренерът е нещо, като покривки в ресторант, като се позъмърлят и ги хвърлят на боклука. Важното е, че големият бос ФилипЕСКУ показал, че имал топки, нищо че допреди два месеца същият обясняваше, че Херо е месията, който ще нареди батака в Ботев ПД. В крайна сметка, кой е глупака в случая ?
нешо
на 16.02.2026 в 20:17:03 #13Не го жаля. Тоя си е говедо и ако в двата мача с Берое и Локомотив отбора му бе равностоен, то с Подуяне излязоха със свалени гащи.И съм сигурен, че негова е заслугата. След мача говореше как Подуяне били много силни,но срещу Лудогорец Ботев щели да играят по-добре Все едно Лудогорец са по-слабите от Подуяне. Браво на президента на Ботев, че го изгони.
armeec51
на 16.02.2026 в 19:50:19 #12Армеец 51 Добавка към предходният ми коментар . Написах Манда Херо с презумпцията, че същият се МАНДАХЕРЦА в елитният ни футбол, с неприсъщ и незаслужен етикет ГОЛЯМ Треньор . Резултатите му ги знаем всички .
armeec51
на 16.02.2026 в 19:44:59 #11Армеец 51 А бе Колеги , що го жалите тоя нагъл, алчен арогантен и завистлив Тип . Какъв херо ( Герой ), кви 5 лева ? Възвеличаването му бе поставено още при Портучанов и заиграването на този Херо с отборчето от Подуяне, му откри пътя и към Нац. Отбор. Нашенската поговорка я знаете, нали ? " Да не кажат веднаж, че едно куче е бясно " , а и нейното осъвременено приложение за " Сестрата ". В случая , сестрата си е сам Манда Херо . Проследете колко отбора заби, или ако ... !!! там нещо престижно, то аналогът херов е Свинаров . В последният мач на нашичкия Херой , за мен си бе очакван резултат. 100 % съм убеден, че е подсказал СХЕМАТА на Кърначетата, там гдето трябва , а и вижте интервюто му след мача . Простете желязната ми логика Господа, но аз имах чувството, че говореше синият треньор. Та в случая чухме и двамата сини треньори. Първият венцехвалеше подуянци , а вторият беше горд !!! Ниво все пак и непресъхваща наглост.
нешо
на 16.02.2026 в 19:27:22 #10В интерес на истината Херо навремето направи Нефтохимик сила в българския футбол. След това и в Литекс имаше не лош период,ама там издънката с Видзев Лодз и отпадане след 4 на 1 в първия мач, му изяде главата.
УмеренЦСКА
на 16.02.2026 в 19:17:14 #9"...,,Успехите" на Херо бяха със отбори,със които и Вили Вуцов би станал шампион..." Ще бъде интересно кого ще назначи Филипов за треньор на Ботев Пд. Може и да прибегне до Вили Вуцов.
нешо
на 16.02.2026 в 19:16:10 #8Херо не спечели трите най-важни мачове за феновете-с Берое, наречен битката за Тракия, с Локомотив Пд, който бе и четвъртфинал за купата и с Левски. Е за чий им вече е, то с Добруджа и Септември могат да ги изкарат и с треньор от школата.