Ботев напусна турнира Лига Европа, след като пловдивчани загубиха с 0:2 реванша от Маритимо. На португалска земя "канарчетата" изнесоха нелоша продукция, в която имаха няколко възможности за попадение, с което да дадат друг развой на събитията. Скандална дузпа, отсъдена от сръбския съдия Йванович, обаче повлия негативно на отбора на Николай Киров през първото полувреме, но всичко по реда си...

Срещата започна с очакван домакински натиск в първите десетина минути, който не доведе до реални голови опасности пред Чворович. За сметка на това последваха няколко опасни центрирания, при които сръбският вратар реагира адекватно.

Маритимо - Ботев, 2:0 и скандална дузпа за португалците!

Ще успеят ли "канарчетата" да полетят към плейофите в Лига Европа

Постепенно българският отбор изнесе играта в предни позиции, а това можеше да даде резултат след малко повече от 25 минути игра. Цветомир Панов бе намерен отдясно в наказателното поле, но ударът му по диагонал бе спасен от вратаря Шарлис.

Ключов се оказа моментът в 34-та минута на мача! При центриране от фаул топката бе уловен от Чворович, а съдията показа знак за... дузпа. На повторенията се видя напълно позволено единоборство на Пламен Димов със съперников футболист, но реферът мислеше друго!

Зад топката застана Пиньо, който нямаше проблем и вкара - 1:0 за Маритимо!

След гола "канарчетата" потърсиха изравняване още до почивката и бяха близо до него в края на полувремето. В добавеното време центриране от корнер към Виктор Генев завърши с удар с глава на последния, който мина на сантиметри от страничната греда.

Началото на втората част бе кошмарно за Ботев!

Николай Киров: Ако бяхме задържали 1:0, щяхме да създадем необходимите ситуации

"Опитът ни попречи", заяви треньорът

В 49-та минута стана ясно, че приказката на "канарчетата" в Лига Европа приключва. Чудесно организирана атака преминала през Беса, завърши с пас към Валенте в наказателното поле, който с диагонален удар прониза Чворович за 2:0!

Ботев опита да промени развоя на срещата с появилите се от пейката Фелипе Бризола и Тони Тасев. Първият можеше да намали на 1:2, но ударът му от дъгата на наказателното поле бе спасен от вратаря на Маритимо.

До края на мача футболните ситуации на терена липсваха, играта се накъса, а реферът показа куп жълти картони, най-вече на играчите на Ботев. Иван Чворович на два пъти предотврати трети гол в мрежата си, а в заключителните секунди Виана стреля крайно неточно от удобна позиция.

И така - Ботев е аут от Лига Европа в последния мач на Омар Косоко с екипа на пловдивчани.