Чворович предотвратява сигурен гол след удар на Шен!

Тони Тасев влиза на мястото на Крум Стоянов.

Жълт картон за Серкан.

59′

Футболистите на Ботев опитват да променят развоя на събитията, а силен удар на Бризола пред наказателното поле е спасен от Шарлс.

49′

ГООООЛЛЛ ЗА МАРИТИМО! Рикардо Валенте завършва контраатака на домакините с голов удар по диагонал в наказателното поле - 2:0!

46′

Една смяна на почивката - Бризола влиза на мястото на Меледже.

45′

Начало на второто полувреме!

45+1′

Край на първото полувреме!

45′

Виктор Генев засича с глава центриране от корнер, ударът му минава на сантиметри от страничната греда!

40′

Ботев веднага се изнесе в по-предни позиции, а противно на очакванията, "канарчетата" действат спокойно и търпеливо.

34′

ГООООЛЛЛ ЗА МАРИТИМО! Домакините повеждат след скандална дузпа, реализириан от Пиньо - 1:0!

32′

Жълт картон за Крум Стоянов.

25′

Чудесна атака на Ботев! Косоко намери Панов в наказателното поле, който стреля по диагонал, но Шарлс улови!

18′

Ботев успява да отбие в последните минути натиска на домакините.

10′

Португалците пресират състава на Николай Киров, който определено изпитва затруднения да изнесе играта.

6′

Домакините се настаниха трайно в полето на Ботев, а натискът им доведе до две опасни центрирания пред вратата на Чворович.

3′

Първа атака на Ботев. Топката попада в Косоко пред наказателното поле, но ударът на футболиста минава встрани от вратата.

1′

17. Виктор Лундберг 11. Тони Тасев

Ботев гостува на Маритимо, с идеята да постигне голово равенство или победа - резултат, който би осигурил на "канарчетата" продължаване към плейофа на Лига Европа.

Португалският съперник се закани на българските си колеги, че няма да допусне изненада. Нещо повече - един от играчите на Маритимо обяви, че пловдивчани дори няма да вкарат гол.

Николай Киров не изневери на стила си в часовете преди срещата. Треньорът на Ботев бе сдържан в коментарите си, заявявайки, че целта пред отбора е победата, а не сметки за равенство и т.н. Проблемите за специалиста са свързани с отсъствието на звездата - Тодор Неделев, който получи контузия.

Срещата между двата отбора започва в 21,00 часа.