Ботев удари вечния враг Локо (Пд) с 3:2 в изключителен мач. Преди битката на терена обаче имаше сражения извън стадиона.

Часове преди дербито Пловдив заприлича на бойно поле. Още около 15 часа дежурните телефони в полицията зазвъняха със сигнали за ръкопашни схватки между ултраси в най-различни точки на града.

Най-много сили феновете бяха концентрирали в мелето пред кино "Космос" в централната част на Пловдив. Побоищата продължиха около 30 минути, а полицаите с палки и щитове едва успяха да разтърват ултрасите на двата тима.

Арестувани са над 10 от най-буйните хулигани, а 9 от участвалите в сражението са леко ранени и откарани в болница. Няма фенове със сериозни травми и повечето от тях бяха изписани снощи. Днес по бързата процедура ще бъдат съдени общо 12 запалянковци. "Добре, че не се стигна до големи инциденти. Но си беше страшничко", заявиха свидетели.

"Получи се много жив и динамичен мач. Ботев и Локомотив доказаха, че пловдивското дерби продължава да бъде най-емоционалното у нас", заяви наставникът на "канарчетата" Светослав Гърков.
"Имаше много адреналин в двубоя. Станахме свидетели на няколко обрата. След почивката коригирахме своята игра и с полагането на още усилия постигнахме своето.

След слабото първо полувреме в съблекалнята си казахме, че ще търсим ранен гол, който за наша радост успяхме да отбележим. Не ме интересува какви премии и други награди ще получи отборът, важното е, че се раздадохме, повярвахме в силите си и победихме.

Надявам се, че и занапред не само на нашия стадион, а и когато гостуваме, ще бъдем същият колектив, както през втората част на мача с Локомотив. След почивката бяхме истинският Ботев. Персонални оценки няма да правя. Доволен съм от всички.

Пак казвам - най-важното е, че предоставихме радост на зрителите и показахме, че футболът в Пловдив има своите добри изпълнители. Благодаря на феновете, които ни обичат истински", завърши спецът.

"Дерби с много перипетии и емоции както на терена, така и на трибуните. Излишно е да ме питате дали съм доволен след края на срещата. Загубихме твърде наивно след абсолютно груби грешки", недоволстваше наставникът на Локо (Пд) Аян Садъков.

"Никой от моите момчета не ме е подвеждал. Започнахме много сериозно и с нужната мотивация. За жалост в сюблимните моменти загубихме концентрация, а оттам и контрола върху събитията на терена.

Преломен момент бе дузпата за Ботев, след която моите момчета се обезкуражиха. Не мога да виня никого или най-малко да се сърдя на Георги Самокишев.

Той е младо момче с много качества и бъдещето е пред него. Посегна към топката съвсем инстинктивно, но се получи дузпа. Излишно е да коментираме дали е искал да извърши това нарушение или не.

Трябваше да го сменя не заради грешката, а защото при него се получи психологически срив. След контузията на Халими нашият отбор загуби един от най-качествените си конструктори. Разликата днес между двата тима бе Коце Видолов", каза още треньорът на Локо.