Старши-треньорът на Ботев (Пловдив) - Душан Керкез, не скри разочарованието си след изпуснатата победа срещу градския съперник Локомотив. Пловдивското дерби на "Колежа" завърши наравно 2:2. Според специалиста "канарчетата" е трябвало да вкарат повече попадения и "да убият мача". Той допълни, че тимът му трябва да свиква да играе през 3-4 дни, за да достигне до най-високо ниво.

"Да честите на нашите фенове. Бяха фантастични. Разочарован съм, защото подарихме победата. През първото полувреме играхме на топ ниво, но трябваше да вкараме повече и да убием мача. Още поне два гола трябваше да вкараме. Моя отговорност е, особено първите 10-15 минути на втората част, които бяха неприемливи. Ще дискутираме какво трябва да променим. Всичко започна от първата секунда на второто полувреме. Нямахме тактическа дисциплина, а те направиха промени. Вярвам, че това беше причината. Много голове и възможности, но трябва да извадим поуките как да контролираме мачовете. През първото полувреме нашият съперник дори нямаше възможност да се доближи до наказателното ни поле. Показахме, че имаме добро физическо състояние. Всичко се случва. Предстои ни страхотен мач в четвъртък.

Виждате, че във всеки един двубой вкарвам състезатели, които могат да променят мача. Трябва да седна с моите колеги да анализираме и дискутираме. Чувствам се разочарован за нашите фенове. Не им дадохме това, което заслужавахме. Можехме да спечелим. От такива мачове извличаш поуките. Имаме недостатъчно зрели в нашия отбор. Трябва да се научат и да се подобряват.

Когато някой пропусне гол, защо да виним вратаря. Ако бяхме използвали шансовете си, щяхме да спечелим въпреки тази грешка. Тези грешки се случват. Това е. Трябва да работим.

Не е моя работа да коментирам (боят между буллтраси). Не знам какво се случи там. Сигурен съм, че този ритъм четвъртък-неделя е объркващ за нашите състезатели, но трябва да се научим да играем на 3-4 дни. Нещо много сладко е. Само на Балканите отлагаме мачове. В Европа всеки може да играе на 3-4 дни. Чудят се защо отлагаме. Ако се натрупат много мачове, може да отложим, но това не е случаят. Ако искаме да достигнем най-високото ниво, трябва да се научим да играем на 3-4 дни и да постигаме добри резултати в Европа. В момента българският клубен футбол не е на достатъчно високо ниво", каза още специалистът.

Ботев (Пловдив) - Локомотив (Пловдив) 2:2 в мач от Първа лига

Дерби като по учебник! Неуверен датски вратар остави без победител големия сблъсък между Ботев и Локо

"Колежа" изживя луд мач, завършил при равенство 2:2