Треньорът на Ботев (Пловдив) - Бруно Балтазар остана доволен след първата си шампионатна победа начело на тима. "Канарчетата" се наложиха над Берое с 1:0.

"Видях две тотално различни полувремена. През първата част доминирахме тотално, контролирахме мача, имахме няколко възможности, трябваше да вкараме повече. Берое имаше едно положение. На почивката казах на футболистите да внимават с това измамно чувство за контрол. Берое се справи добре. Нямахме такъв контрол над топката. Това доведе до разочарование за нас, че не играем достатъчно с нея.

В крайна сметка трите точки и подкрепата на феновете са най-важни за нас. Имаме още много работа. Загубихме две точки срещу Локомотив, отстъпихме на ЦСКА. Усещането беше, че играем добре, но не печелим. Днес съдбата ни го върна. Най-добрият сценарий е да играем добре и да печелим. През второто полувреме не допуснахме гол. Трябваше да вкараме повече, но най-важни са трите точки.

Познавам възможностите си и тези на моя щаб. Виждам как състезателие се влагат във всеки мач. Уверени сме в бъдещето на Ботев. Имаме неща за изчистваме, но всеки работи ситуацията да бъде подобрена. Направихме една стъпка нагоре в класирането. Защо да не достигнем до Топ 6", каза Балтазар.

Ботев (Пловдив) победи Берое с 1:0 в мач от efbet Лига