Ботев (Пловдив) започна годината със загуба. "Канарчетата" отстъпиха с 0:2 от Хонвед в проверка, играна в турския курорт Алания. Унгарците са втори в първенството си, с  равни точки с лидера Видеотон.

Спарингът в турския курорт Алания бе пропуснат от три "канарчета", а именно Лъчезар Балтанов, Фелипе Бризола и Омар Косоко. Първите двама изостават кондиционно след дълго отсъствие, докато Косоко се оплаква от болки в ахилеса.

В 23-ата минута нападател на унгарците с глава прати топката в страничната греда, а в 29-ата те поведоха в резултата отново след удар с глава.

Още един бразилски футболист в състава на Ботев

Бразилската инвазия в Ботев продължава

Всичко зависи от трансфера на Фелипе Бризола

Малко след това Неделев бе близо до гола след хубав прехвърлящ изстрел, но пропусна.

След паузата пак той изведе Серкан Юсеин, който обаче стреля встрани и после пропиля още две възможности. Такива се откриха още пред тийнейджъра Иван Кирев и ветерана Крум Стоянов, но те също нямаха шанс, а в 83-ата минута гол на 18-годишния нападател бе отменен заради дискусионна засада.

Секунди след това, макар и нелогично на фона на случващото се на терена през втората част, отборът на Хонвед реши всичко с втори гол. Той падна след атака по левия фланг и ниско центриране в наказателното поле, където играч на унгарците засече топката във вратата на Георги Георгиев за крайното 2:0.

В последната минута Ботев можеше да намали, след центриране от фаул, но Даниел Златков не успя да засече топката във вратата.

Стартов състав на Ботев (Пд): Георги Георгиев, Никола Марин, Даниел Златков, Атанас Ташолов, Крум Стоянов, Радослав Апостолов, Петър Чалъков, Тодор Неделев, Рангел Игнатов, Кристиан Добрев, Иван Кирев;