Ботев (Пловдив) завърши наравно 2:2 със Зенит (Санкт Петербург). Контролната среща се игра на спортен комплекс NAS в Дубай.

Получи се интересен и открит мач, а българският тим показа добра игра, особено през второто полувреме. Двубоят се състоеше от две полувремена по 40 минути. Тодор Неделев откри резултата след точно изпълнена дузпа в 6-ата минута, но Артьом Дзюба успя да изравни в 31-ата. През второто полувреме Оздоев даде аванс на Зенит в 53-ата минута, но в края на мача Маркиньос също бе точен от бялата точка и оформи крайния резултат.

В заключителните минути на мача пък Супрайен влезе в словесен спор с Дзюба, което доведе до скандали на терена, но всичко приключи без инциденти.

Азрудин Валентич: Искам трофей с Ботев