Ботев (Пловдив) започна новия сезон в Първа лига с изразителна победа. "Канарчетата" победиха Ботев (Враца) с 3:1. Две от попаденията отбеляза Мартин Секулич, след което Даниел Генов намали за врачани. В 77-ата минута обаче Янис Карабельов се разписа, оформяйки крайното 3:1.

Ботев (Враца) - Ботев (Пловдив) 1:3 (Развой на срещата по минути)

Ето подробности

Домакините от Враца можеха да открият още във втората минута на мача. Бубакар Траоре отправи опасен изстрел по диагонала, но топката премина покрай вратата на Матвей Игонен.

Последваха спокойни минути на терена и докъм 25-ата минута от двубоя все още не се бе случило нищо интересно пред двете врати. Липсваше и точен удар в мача.

Само минута по-късно обаче гостите от Ботев (Пловдив) достигнаха до добра възможност. Ехидже Укоки успя да намери Ален Корошец, който шутира от въздуха, но над напречната греда на Бариос.

Снимка 675513

Източник: startphoto.bg

В 29-ата минута на двубоя дойде и първият точен удар в мача, който бе дело на Ботев (Пловдив). Нвачукву получи и навлезе навътре, като не се поколеба да отправи хубав изстрел, но Федерико Бариос внимаваше и изби в корнер.

Три минути преди края на първата част Ботев (Пловдив) нацели гредата. Ехидже Укоки намери Никола Илиев, който успя да се пребори с Давид Соарес и шутира силно, но кълбото се заби в лявата странична греда.

Във второто полувреме заваляха и головете. Три от головете бяха изключително експресни, което до голяма степен запази интригата в двубоя, тъй като първите две бяха в сметката на "канарчетата".

Снимка 675515

В 54-ата минута Мартин Секулич откри резултата, след като Нвачукву направи отличен пробив и центрира към Секулич, който отбеляза в опразнената врата за 1:0.

Само три минути по-късно отново Секулич вкара за пловдивчани. Отново замесен бе и Нвачукву, който успя да се пребори за топката край аутлинията и я върна назад за Секулич, който се разписа за 2:0.

Изключително бързо обаче, в 60-ата минута, врачани също отбелязаха чрез Даниел Генов. Спас Георгиев изведе Даниел Генов в наказателното поле и изненада Игонен, като го прехвърли и намали резултата за 2:1.

Снимка 675514

В 77-ата минута обаче "канарчетата" се разписаха за трети път чрез Янис Карабельов. След изпълнение на корнер Йонас Там продължи с глава и успя да открие непокрития Карабельов, който нямаше как да сгреши от близка дистанция и направи резултата 1:3.

Секулич можеше да оформи своя хеттрик в 81-ата минута. Той бе изведен сам срещу вратаря на домакините, но направи невероятен пропуск.

В 84-ата минута Секулич се отчете с нов фрапиращ пропуск. Константинос Балоянис получи и подаде към непокрития Секулич, който отново сам срещу вратаря стреля високо над напречната греда.