Ботев (Пловдив) победи Марица с 2:0 в контролна среща, играна на един от терените на базата на "канарчетата" в Коматево. Точни за успеха на "канарчетата" бяха Лазар Марин и Крис Добрев.

През първата част треньорът на "жълто-черните" Николай Киров заложи на голяма част от титулярите. Игрови минути записа защитникът Джонатан Перейра, който лекуваше контузия.

Ботев поведе в 17-ата минута, когато Лазар Марин вкара с глава след центриране от корнер на Станислав Шопов.

До края на полувремето с пропуски се отличиха Крис Добрев, Благовест Данчев и Слави Шопов.

В 48-ата минута ботевистите стигнаха до втори гол. Антонио Вутов бе изведен сам срещу вратаря на Марица и стреля, ударът му бе отразен и топката попадна в Кристиан Добрев, който не сбърка - 2:0.

Двете полувреме, които отборите изиграха бяха по 40 минути.