Ботев (Пловдив) и Ботев (Враца) завършиха наравно 0:0 в последната си контролна среща преди подновяването на сезона във футболната Първа лига. Двубоят се игра на клубната база на "канарчетата" в "Коматево" и не предложи много интересни ситуации пред двете врати.

Проверката ще се запомни с това, че капитанът на Ботев (Пловдив) Тодор Неделев се завърна в игра 252 дни след последния си мач с "жълто-черната" фланелка. Както е известно, полузащитникът се възстановяваше от операцията, която претърпя след катастрофата с националния отбор в Грузия през миналата година.

Тодор Неделев се завръща в игра!

Готов е напълно

В 25-ата минута Уме Емануел стреля опасно от около 25 метра, но топката мина над напречната греда на Красимир Костов.

Пет минути по-късно гостите отговориха с неточен изстрел на Браян Мендоса от границата на наказателното поле.

Малко след това футболистите на Даниел Моралес разиграха добре и Том Рапнуи се озова на изгодна позиция отляво в наказателното поле на "канарчетата", но Хидайет Ханкич излезе навреме и блокира завършващия удар. Така почивката дойде при нулево равенство.

Десет минути след подновяването на играта влезлият като резерва Антоан Бароан имаше възможност да открие резултата след комбинация с Уме Емануел в наказателното поле на гостите, но ударът на французина бе спасен от Федерико Бариос.

Бразилец подсили Ботев (Враца)

Лукас Брамбила за последно бе част от катарския Ал Масаймер

В 84-ата минута Бароан пропусна най-добрата възможност за гол през втората част, след като стреля неточно от около 10 метра.

Това бе последна проверка и за двата тима преди подновяването на сезона в Първа лига. В първия кръг от пролетния дял на шампионата Ботев (Пловдив) посреща Локомотив (София), докато Ботев (Враца) гостува на Локомотив (Пловдив).

Илия Груев бил вариант за треньор на Ботев (Пловдив)