Ботев (Пловдив) завърши наравно 2:2 с Марица (Пловдив) в контролна среща. Спарингът се игра на "Футболен комплекс Ботев 1912" и бе последен за двата тима преди подновяването на шампионата.

Фенове на Ботев (Пловдив) ще протестират пред "Колежа"

Мероприятието е днес от 17:00 часа

"Канарчетата" не изиграха най-добрия си мач, като срещата бе сравнително равностойна. Головете за Ботев реализираха Джеймс Етоо и Дилан Мертенс.

В първите минути липсваха сериозните положения, а "жълто-черните" стигнаха до два неточни удара чрез Мертенс и Току. В 19-ата минута Джеймс Етоо откри резултата, след като изненада вратаря с удар от средна дистанция - 1:0.

Две минути по-късно Па Конате остана сам срещу стража на гостите, но ударът му бе отразен. Гостите отговориха със силен, но неточен удар в 27-ата минута, а 10 минути по-късно красив гол на Мариян Тонев бе отменен заради засада.

Второто полувреме продължи по идентичен начин и в 55-ата минута гостите изравниха чрез точно изпълнена дузпа от Мариян Тонев. Само три минути по-късно ботевистите отново поведоха след красива комбинация.

Николай Минков получи по десния фланг и центрира към наказателното поле, където Димитър Тонев с гърди свали към Дилан Мертенс. Халфът от движение отправи добре насочен удар от 16-17 метра и топката влетя във вратата за 2:1.

Куп проблеми пред Азрудин Валентич

Има контрола утре от 14:00 часа с Марица

В 61-ата минута Николай Минков бе изведен сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее. 10 минути по-късно, след грешка в отбраната на "сините", Минков напредна и стреля, но неточно.

В 73-ата минута атака отляво на гостите завърши с пас към Валери Домовчийски, който отблизо вкара за 2:2. В 76-ата минута удар на Току мина над вратата, като това бе последното добро положение в мача.

СТАРТОВ СЪСТАВ НА БОТЕВ: Георги Аргилашки, Па Конате, Виктор Генев, Дилан Мертенс, Емануел Току, Джеймс Етоо, Николай Минков, Самуел Супрайен, Реда Рабей, Станислав Работов, Филип Филипов

Изненада: Звезда на Ботев (Пловдив) напусна клуба седмица преди подновяването на шампионата