Пловдивският Ботев загуби с 2:3 от Радник (Кържевци) във втората си контрола в Хърватска, където е на лагер. Това съобщи старши треньорът на "канарчетата" Светослав Гърков.

"Жълто-черните" поведоха с гол на Недко Миленов в 14-ата минута. След това домакините отбелязаха три гола - в 30-ата, 52-ата и 54-ата минута. Второто попадение за пловдивския тим е дело на вкарал Емил Урумов в 68-ата минута.

"Не съм доволен от играта ни в този мач, която бе без настроение и без идеи", коментира Светослав Гърков. В днешния мач той не използва контузения Георги Какалов и получилите почивка Костадин Видолов, Даниел Божков и Величко Величков.

Утре Ботев играе от 15 часа с местния Новалия. В първата си контрола в Хърватска "канарчетата" паднаха с 1:2 от Хайдук (Сплит).

Президентът на Ботев Димитър Христолов каза, че ще отборът ще поиска да играе в турнира на УЕФА Интертото през лятото.