Ботев (Пд) победи с 10:0 отбора на Фолгоре Кастел Раймондо в първата си контрола от лагера в Италия, която се игра тази сутрин. Проверката бе от три полувремена по 30 минути.

Хеттрик записа Дормушали Саидходжа, а по два гола добавиха Йордан Минев и Тодор Тимонов. Двамата ганайци, които вчера се присъединиха към лагера на пловдивчани също добавиха по едно попадение. Десетият гол бе дело на аржентинеца Мауро Алегре. Йордан Минев не успя да направи победата още по-изразителна, след като пропусна дузпа, информира "Гонг".

По първоначална информация съперник на „канарчетата” трябваше да бъде младежкият отбор на Анкона, който обаче в последния момент е отказал спаринга, и така за противник бе избран аматьорският Фалгоре. Утре в градчето Апиро се очаква да пристигне камерунецът Алфредо Малпока, който бе в родината си заради семейни проблеми.