Ботев (Пловдив) спечели "Битката на Тракия" срещу Берое, след като "канарчетата" се наложиха с 2:0 над своя съперник. Срещата обаче ще се запомни с грубата игра и дузината картони, сред които и два червени, които бяха показани на играчи на Берое.

Още в началото на двубоя стана ясно, че главният съдия Ивайло Стоянов ще има много работа, предвид острите влизания от страна на футболистите и на двата отбора.

НА ЖИВО: Ботев - Берое, гостите останаха с 9 души!

Двата отбора затварят 23-я кръг в Първа лига

Привидно изглеждаше, че Берое контролира повече топката, но домакините от Ботев бяха по-опасният и рационален отбор, разчитайки на по-бърза игра в предни позиции.

В 17-та минута "канарчетата" откриха след малко очаквана грешка от страна на Асен Георгиев. Защитникът се опита да спаси излизаща в тъч топка, но я предостави на Фернандо Виана, а бразилецът напредна отляво в половината на съперника и с хубав удар по диагонал вкара за 1:0!

След попадението Берое беше отборът, който бе по-близо до гол, но удар на Мартин Райнов срещна напречната греда на Иван Чворович, а преди това Антон Карачанаков бе пропуснал от добра позиция.

Жуниор Мапуку също можеше да намери мрежата, но ударът му мина на сантиметри над гредата, макар че бе изстрелян от малък ъгъл. Малко преди края на полувремето нападателят пропусна да засече прострелно центриране на Веселин Пенев, а Иван Чворович се разтегна и успя да избие връхлитащата в долния десен ъгъл топка.

Разковничето през втората част дойде в рамките на две минути, след които Берое остана с 9 души. Първо капитанът Веселин Пенев получи втори жълт картон, след като загуби топката от Неделев и заслужено пое към душовете.

120 секунди по-късно невероятна глупост на Карлос Охене съвсем отчая старозагорци.

Последният бе изгонен заради реплики и бутане на съдията, и така Берое трябваше да се надява на чудо, за да измъкне нещо от този мач. Е, то не стана, а вместо това Ботев логично се настани в половината на съперника и бе въпрос на време да стигне до второ попадение.

Капитанът Лъчо Балтанов нацели десния стълб на Душан Перниш, а Антонио Вутов се размина на сантиметри пред вратата с топката след подаване на резервата Крум Стоянов.

Ботев оформи крайното 2:0 в добавеното време на срещата, когато Тодор Неделев намери на празна врата Фернандо Виана, за да може бразилецът да отбележи второто си попадение в срещата.