Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители:
90+4′

Край на мача!

90+2′

ГООООЛ ЗА БОТЕВ! Виана е точен за 2:0 и слага точка на спора, засичайки на празна врата!

88′

Тютюков влиза на мястото на Вутов.

87′

Ботев пропуска да сложи точка на спора! След бърза атака с по едно докосване Крум Стоянов се опита да намери Вутов успоредно на вратата, но юношата на Левски се размина на сантиметри с топката.

85′

Тежък сблъсък на терена между Като и Балтанов наложи спирането на играта за около 2 минути.

83′

Пореден жълт картон, получава го Серкан Юсеин.

79′

Салмикиви влиза на мястото на Мапуку.

74′

Жълт картон за Виана, който симулира в наказателното поле на гостите.

73′

Балтанов удря дясната греда на вратата след удар от движение в наказателното поле.

71′

Крум Стоянов влиза на мястото на Бризола.

68′

Въпреки численото си превъзходство Ботев не успява да осъществи натиск.

63′

Още една смяна - Цонев влиза на мястото на Почански.

62′

Зехиров влиза на мястото на Карачанаков.

61′

Жълт картон за Почански!

59′

Глупава проява на Охене, който си позволи да бута съдията Ивайло Стоянов в лицето.

58′

Виана можеше да нокаутира съперника с втори гол, но негов удар с глава мина на сантиметри от лявата греда.

56′

Втори жълт картон за Веселин Пенев, който загуби топката от Тодор Неделев и се принуди да го фаулира.

55′

Гостите от Берое се настаниха в половина на Ботев, но до момента не успяват да застрашат по-сериозно вратата на Чворович.

52′

Принудителна смяна в Ботев - Виктор Генев е заменен от Кристиан Димитров.

47′

Втората част започва с натиск на домакините, който доведе до слаб удар на Неделев с десния крак по диагонал, безпроблемно уловен от Перниш.

45′

Начало на второто полувреме.

45+2′

Край на първото полувреме.

42′

Жълт картон за Вутов след спречкване с Веселин Пенев.

42′

Жълт картон за Веселин Пенев.

37′

Най-чистото положение за Берое до момента! Коварно центриране отляво по диагонал целеше да намери Мапуку пред вратарското поле, последният не игра с топката, но попречи максимално на Чворович, който с плонж успя да избие!

34′

Жълт картон за Пламен Тенев.

32′

Берое отново пропуска възможност за изравняване, след като Мапуку от малък ъгъл стреля над вратата!

30′

Срещата се изостри в последните минути откъм по-твърди влизания и единобороства.

26′

Жълт картон за Бризола.

25′

Берое можеше да изравни от нищото! Мартин Райнов стреля от дистанция фронтално срещу вратата, но ударът му нацели горната греда на Чворович.

20′

Берое се опитва да се върне в мача, последваха два удара на Охене и Карачанаков, но и двата крайно неточни.

17′

ГОООООЛ ЗА БОТЕВ! Грешка на Асен Георгиев позволи на Фернандо Виана да напредне отляво по фланга, а бразилецът с прецизен удар по диагонал от наказателното поле открива резултата - 1:0!

11′

Далечен удар на Тодор Неделев минава високо над вратата.

4′

Първа възможност за домакините! Удар от точката на дузпата минава близо до вратата!

2′

Жълт картон за Цветомир Панов.

1′

22. Милко Георгиев 27. Денислав Станчев

Ботев - Берое, или "Битката за Тракия", както се нарича този сблъсък, затварят 23-я кръг в Първа лига. Срещата започва в 17,30 часа, а домакините влизат в нея със статут на спечелили точка на "Българска армия" при гостуването на ЦСКА в средата на миналата седмица.

На обратния полюс е Берое, който загуби от "червените", а също така повтори упражнението и с Черно море, макар че бе с човек повече срещу "моряците".

Първата среща между двата отбора през сезона завърши със зрелищен успех 4:3 за Ботев в Стара Загора, след който бе уволнения бившият наставник на старозагорци - Александър Димитров.

Е, след днешния мач едва ли ще се стигне до такива крайни мерки, но въпреки това се очаква интересен сблъсък.