Головата машина Ерлинг Халанд отбеляза четири гола, с които Борусия (Дортмунд) направи обрат през второто полувреме при гостуването си в Берлин на Херта. Мачът от деветия кръг на германската Бундеслига завърши при резултат 2:5 след 6 гола след почивката.

Матеус Куня откри за Херта в 33-ата минута с удар извън наказателното поле.

Веднага след почивката настъпи часът на Халанд. В 47-ата минута Емре Джан сервира топката на тепсия на норвежеца, който отблизо нямаше как да сгреши за 1:1.

Само две минути по-късно обратът стана пълен. Юлиан Бранд асистира на Халанд за 1:2. Попадението беше разглеждано от ВАР, но промяна на съдийското решение нямаше.

Гостите продължиха да са по-активни и в 63-ата минута Халанд оформи своя хетрик след самостоятелна акция за 1:3.

Снимка 506400

В 70-та минута Тома Мюние центрира в наказателното поле на Херта. Рафаел Гереро стреля, ударът му беше блокиран, но след добавка португалецът вкара четвъртия гол за Борусия.

В 78-ата минута Мануел Аканджи блъсна Матео Гендузи и Бастиан Данкерт отсъди дупза за Херта. Матеус Куня вкара второто си попадение за 2:4.

Веднага след подновяването на играта Халанд вкара четвъртия си гол и отвори отново разликата на три гола - 2:5

Тимът от Дортмунд се възползва от грешката на Байерн и доближи лидера на 1 точка. Борусия е на втора позиция с 18 точки, колкото има и третият Байер (Леверкузен).

Херта остана на 13-о място със 7 точки.

Утре са последните два мача от деветия кръг в германската Бундеслига. От 16:30 часа ще играят Фрайбург и Майнц. А от 19:00 часа е двубоят Кьолн - Унион.