Хофенхайм и Борусия (Дортмунд) не се победиха в двубой от четвъртия кръг на Бундеслигата.

Мачът на стадион "Уирсол Райн-Некар Арена" завърши при резултат 1:1. Точен за домакините бе Жоелинтон, докато за гостите се разписа Пулишич.

През пролетта мачът между тези съперници беше директен спор за бронзовите медали и тогава Юлиан Нагелсман и неговите момчета се поздравиха с крайния успех. Днес подобен развой на сблъсъка нямаше.

Мачовете между тези съперници винаги са били вълнуващи за наблюдаване, защото се характеризират с офанзивен и динамичен футбол. Днешният не направи изключение.

Резултатът беше открит в последната минута преди почивката, когато Жоелинтон даде по-скоро заслужена преднина на тима си.

Диало направи задачата на дортмундци максимално трудна 15 минути преди края на мача, когато бе изгонен от игра.

Въпреки това гостите се добраха до точка, с гол на Пулишич, отбелязан 6 минути преди последния съдийски сигнал.

Борусия заема третата, а Хофенхайм 11-ата позиция във временното класиране.

Марко Ройс: Бе важно да стартираме с победа