Борусия (Дортмунд) се справи без затруднения с Фрайбург, в среща от 22-ия кръг на Бундеслигата.

Дортмундци остават на трето място в класирането, след успех с 3:0, като събраха 40 точки. "Жълто-черните" са на 8 точки зад втория РБ (Лайпциг) и на 13 след лидера Байерн (Мюнхен). Фрайбург пък е девети с 30 пункта.

Два гола днес реализира Пиер-Емерик Обамеянг (55', 70'), а Сократис (13') стана автор на първото попадение в двубоя.

13-ата минута се оказа фатална за домакините. Рафаел Герейро центрира от фаул и защитникът Сократис с глава изпрати топката във вратата на Фрайбург.

Байерн спази традицията, вкара 8 и разчекна Хамбургер в Мюнхен!

Левандовски с хеттрик

Играчите на Томас Тухел продължаваха да се чувстват комфортно на терена на "Шварцвалд Щадион" и през втората част и в 55-ата минута резултатът стана 0:2. Марко Ройс проби отлично отляво, правейки за смях бранител на Фрайбург, след което асистира на озовалия се сам почти на голлинията Пиер-Емерик Обамеянг.

В 70-ата минута Усман Дембеле изведе отлично в наказателното поле на домакините Ерик Дурм, който веднага потърси пас към заелия отново много добра позиция Обамеянг и габонецът с прецизен удар реализира още едно попадение, с което оформи крайния резултат и класическата победа на Борусия.

Снимка 261110

В друга среща от кръга Майнц 05 победи с 2:0 като гост Байер (Леверкузен). Гостуващият състав нанесе своя удар в началото на мача, като попаденията паднаха в първите 11 минути.

Щефан Бел откри резултата още в третата минута. Тогава бранителят засече с глава едно центриране от корнер и изведе тима си напред. Осем минути по-късно гостите удвоиха преднината си. Левин Йозтунали центрира от фаул на левия фланг. Топката премина покрай купа от играчи без да бъде докосната от никого и заблуди Бернд Лено, който позволи да влезе във вратата му.