Борусия (Дортмунд) разби с 4:1 РБ (Лайпциг) у дома в мач от 1-ия кръг на Бундеслигата. Жан-Кевин Огюстен даде преднина на "биковете" в 1-ата минута, а след това Махмуд Дауд (20), автогол на Марсел Забитцер (40), Аксел Витсел (43) и Марко Ройс в добавеното време донесоха победата на "жълто-черните".

Началото се оказа експлозивно, след като не беше изтекла и първата минута, а "червените бикове" вече водеха. Огюстен се възползва от разсеяната игра на "жълто-черните" защитници изведе Разен Балшпорт напред в резултата.

Снимка 375064

Източник: Twitter

Домакините изравниха в 21-ата минута, когато Махмуд Дауд с удар с глава успя да изравни.

В 40-ата Ройс центрира от фал, а в стремежа си да изчисти Забитцер докосно топката с глава и това залъга Петер Гулачи - 2:1. Три минути по-късно вратарят на "биковете" спаси удар на Дилейни, но при добавката Витсел бе точен за 3:1.

Ливърпул пуска Дивок Ориги в Борусия (Дортмунд) при едно условие

"Червените" искат в договора между двата клуба да има задължителна откупна клауза

Крайният резултат оформи Марко Ройс в добавеното време, след като получи отличен извеждащ пас от Джейдън Санчо.