Борусия (Дортмунд) надви РБ (Лайпциг) с 1:0 като гост в дербито на 18-ия кръг на Бундеслигата. Единственият гол в срещата бе дело на Аксел Витсел в 19-ата минута.

С успеха "жълто-черните" възстановиха аванса си от 6 точки на върха в класирането пред втория Байерн (Мюнхен). "Биковете" са четвърти на цели 14 точки от лидера.

Снимка 401340

Източник: twitter

Тимът на Люсиен Фавр доминираше от самото начало на срещата, като почти не позволяваше на домакините да играят с топката. Добрата им игра се увенча с попадение в 19-ата минута. Центриране от корнер на Пишчек стигна до Аксел Витсел, който с мощен шут го прати във вратата на Гулаши.

До края на полувремето рурци имаха още няколко добри възможности за гол, но Санчо и Гьотце пропуснаха.

През втората част ситуацията на терена не се промени. Борусия бе отборът, който водеше играта и почти не позволяваше опасности пред Бюрки.

Снимка 401339

В 80-ата минута в игра се появи Пако Алкасер. Този път испанският нападател не успя да се разпише, влизайки като резерва, макар че имаше отличен шанс пред себе си в заключителните минути.

Франц Бекенбауер: Борусия (Дортмунд) ще спечели титлата

Интересно изказване на легендата на Байерн (Мюнхен)