Борусия (Дортмунд) победи Херта с 2:0 у дома. Срещата бе от 25-ия кръг на Бундеслигата. Точни за "жълто-черните" бяха Юлиан Бранд (54) и Юсуфа Мукоко (90).

С успеха рурският гранд събра 42 точки и излезе на пето място във временното класиране. "Старата дама" е едва на 15-о място с 21 точки.

Двубоят започна с по-настойчиви действия на домакините. В 13-ата минута Ройс получи в наказателното поле, намери коридор за стрелба и прати топката покрай вратата.

В 34-ата минута "жълто-черните" бяха близо до гол. Джуд Белингам нанесе много силен удар под гредата от средна дистанция. Руне Ярщайн обаче показа завиден рефлекс и спаси.

Борусия стигна до гол в 54-ата минута. Тогава Ройс намери Юлиан Бранд на около 20 метра от вратата. Халфът отправи силен удар, Ярщайн не се намеси добре и топката се озова във вратата.

Малко след това Матс Хумелс получи контузия и бе заменен от Дан-Аксел Загаду. Малко след час игра опасен шут на Махмуд Дауд срещна тялото на защитник и мина опасно покрай вратата.

В 80-ата минута Владимир Дарида извърши груб фаул срещу Марко Ройс и получи директен червен картон. Капитанът на Борусия бе заменен от Юсуфа Мукоко.

В 89-ата минута удар на Рейна срещна гредата. Минута по-късно домакините стигнаха до втори гол. Халанд намери Мукоко, който развинти Алдарете и с мощен удар по диагонала направи вратаря на Херта безпомощен за втори път.

Вердер (Бремен) загуби с 1:3 от Байерн (Мюнхен) в Бундеслигата