Борусия (Дортмунд) оглави класирането в Бундеслигата, след като стигна до зрелищен обрат 4:2 при гостуването на Байер (Леверкузен).

Още преди да са изтекли 10 минути "аспирините" ликуваха след попадение на Джонатан Та, а малко преди края на първото полувреме Мичел Вайзер покачи на 2:0 за кеф на скамейката на домакините, оглавявана от Хайко Херлих.

Първите 45 минути минаха изцяло под знака на отбора на Леверкузен, който тръгна много слабо в Бундеслигата.

Нищо не предвещаваше категоричния обрат в полза на състава от Дортмунд, до средата на второто полувреме, когато Якоб Ларсен върна едно попадение за 2:1!

Снимка 380947

Източник: borussiadortmund facebook

Ситуацията за домакините се разклати още повече само 4 минути по-късно, тъй като Марко Ройс доведе нещата до 2:2!

Срещата отиваше към логично равенство, но в заключителните минути гостите бяха по-настоятелни, имайки предвид психологическото предимство, което имаха след наваксването на две попадения.

Пълният обрат дойде в 85-ата минута, когато новото попълнение Пако Алкасер вкара за 3:2, а секунди преди края на мача отново той сложи точка на спора за крайния успех на Борусия.

С победата тимът излезе на първо място, с актив от 14 точки, с една повече от Байерн (Мюнхен) и Херта, които делят второто място с по 13 точки.