Отборът на Борусия (Дортмунд) направи огромна крачка към класирането в следващата фаза в Шампионската лига, след като спечели с 2:0 домакинството си на Нюкасъл в мач от четвъртия кръг от група F.

Точни за германците на "Сигнал Идуна Парк" бяха Никлас Фулкрюг (26) и Юлиан Брант (79).

Борусия (Дортмунд) - Нюкасъл, развоят минута по минута

Куп промени и в двата състава

Момчетата на треньора Един Терзич изнесоха отличен двубой и се реваншираха на феновете си за тежката загуба, която допуснаха от Байерн (Мюнхен) през уикенда.

С успеха Борусия събра 7 точки и излезе временно начело в групата преди мача между Милан и ПСЖ, който е по-късно тази вечер.

Домакините започнаха по-активно двубоя и логично стигнаха до гол в 26-ата минута. След многоходова комбинация германският тим откри резултата. Марсел Забитцер насочи топката към Никлас Фулкрюг, който отблизо се разписа за 1:0. След паузата гостите заиграха по-добре, но пропуснаха възможност да изравнят в 56-ата минута, когато Жоелингтон пропусна.

Така се стигна до 79-ата минута, когато домакините спечелиха топката след корнер пред тяхната врата, Адейеми намери по великолепен начин Юлиан Брант в предни позиции, който напредна и реализира за 2:0, а резултатът се запази.