Борусия (Дортмунд) нанесе първо поражение за сезона на Волфсбург, надделявайки над "вълците" с 3:0.

Торган Азар, Рафаел Герейро и Марио Гьотце отбелязаха попаденията за "жълто-черните".

Първата част завърши при нулево равенство, но още с началото на второто полувреме Борусия поведе в резултата на "Сигнал Идуна Парк".

В 52-рата минута Ашраф Хакими напредна по десния фланг и навлезе към средата на игрището, пускайки пас към Торган Азар, който с прецизен изстрел не остави шансове на вратаря Парвао Перван.

Шест минути по-късно Азар проби през средата и подаде на непокрития Роберто Герейро, който удвои преднината на "жълто-черните".

В 88-ата минута центриране отляво на Гьотце бе спряно с ръка от противников бранител. Реферът посочи бялата точка, а Гьотце бе точен за 3:0.

С победата Борусия измести Байерн от втората позиция във временното класиране на Бундеслигата. Баварците загубиха с 1:5 гостуването си на Айнтрахт.