Носителят на Купата на Германия РБ Лайпциг ще срещне на собствен терен Борусия (Дортмунд) на четвъртфиналите в тазгодишното издание. Борусия (Дортмунд) взе купата на страната през 2021-а година.

Шампионът Байерн (Мюнхен) пък се падна също у дома - срещу Фрайбург, който миналата година загуби финала. В изтегленият в неделя жребий Айнтрахт (Франкфурт) също получи домакинско предимство - срещу сензацията от този сезон Унион (Берлин).

Борусия (Дортмунд) заплете възела в Бундеслигата

Хората на Терзич се наложиха с 4:1 над Херта

Щутгарт, който се бори за оцеляването си в Бундеслигата, ще гостува на Нюрнберг. "Червено-черните" от Нюрнберг са единственият клуб, който достигна до тази фаза на турнира без да е част от елита на страната.

РБ Лайпциг и Борусия (Дортмунд) се срещнаха на финала в турнира през 2021-а година, когато "жълто-черните" победиха с 4:1 благодарение на голове на Джейдън Санчо и Ерлинг Холанд. Така треньорът Марко Розе ще срещне бившия си отбор, след като от лятото на 2022-а година се премести в Лайпциг.