Борусия (Дортмунд) пропиля 3 гола срещу Хофенхайм и в крайна сметка завърши при резултат 3:3 в мач от поредния кръг на Бундеслигата.

Футболистите на Люсиен Фавр имаха комфортен аванс от 3:0 четвърт час преди края на мача, но вместо с 3, напуснаха "Сигнал Идуна Парк" с 1 точка.

Отборът е с 8 точки аванс пред Байерн (Мюнхен), който обаче тази вечер приема Шалке 04 и може да съкрати преднината на "жълто-черните" на върха.

Пишчек изведе Джейдън Санчо на чудесна позиция, а англичанинът не сгреши и се разписа в 32-ата минута, след като преди това негов гол бе отменен поради засада.

Снимка 405572

Източник: Hoffenheim; twitter

Две минути преди края на полувремето Санчо нанесе нов силен удар, топката бе избита от вратаря, но Гьотце я довкара за 2:0 - резултат, при който дойде почивката.

В средата на второто полувреме изглеждаше, че Дортмунд ще вземе поредни 3 точки в шампионата, след като Гьотце намери Герейро, който не сбърка за 3:0 от изгодна позиция.

Кошмарът за домакините обаче тепърва предстоеше! В 75-ата минута Кадержабек намери по много майсторски начин Белфодил, който с мощен удар в ъгъла намали на 3:1!

В 84-ата минута интригата окончателно се върна, след като Кадержабек с глава вкара за 3:2, възползвайки се от асистенция на Грилиш.

Кулминацията настъпи в 88-ата минута, когато последва ново центриране и нов гол на Белфодил, който смълча над 80 000 зрители на трибуните за крайния резултат 3:3!