Борусия (Дортмунд) записа третата си загуба в последните 5 мача от Бундеслигата.

На гости в столицата, срещу Унион, рурци отстъпиха с 1:2, въпреки че пореден техен футболист остава завинаги в историята на немското футболно първенство.

Юсуфа Мукоко стана най-младият голмайстор в шампионата, разписвайки се с фланелката на "жълтите" на едва 16 години и 28 дни.

Така той прати предишното върхово постижение, от по-рано този сезон в миналото, подобрявайки го с цяла година.

За съжаление попадението на младока не се оказа определящо, въпреки че успя да върне Борусия в мача.

16-годишен титуляр за Борусия (Дортмунд) при победа над Вердер

Мукоко записа официален дебют като титуляр

Мукоко вкара за 1:1 след точно час игра, като само 3 минути преди това домакините бяха стигнали до откриване на резултата с гол на Тайво Авони.

Дортмундци не показаха обичайния си боен дух, като футболистите на тима едва се влачеха по терена, особено през второто полувреме, а новият им треньор не спираше да прави недвусмислени гримаси, показвайки недоволството си от това, което вижда.

Крайното 2:1 оформи Марвин Фридрих, засякъл центриране от корнер в мрежата на гостите.

Това бе четвъртото попадение след подаване от ъглов удар за Унион, който е сред тимовете със солидни показатели при изпълненията на статични положения.

Снимка 510429

Източник: Twitter

Така с третото си поражение напоследък, Борусия остава на 4-ата позиция, преди изиграването на останалите мачове от кръга.

Унион вече е само на точка зад днешния си съперник, заемайки място номер 5 в таблицата.

Марко Розе отказва да говори за Борусия (Дортмунд)

"Трябва да фокусираме енергията си върху случващото се на терена"