Пирин (ГД) победи Миньор с 1:0 в контролна среща, играна на стадион „Бончук" в Дупница. Двубоят първоначално бе предвиден за петък, но се игра днес в Дупница, предаде "E-79". Единственото попадение в мача вкара Димитър Пиргов в 39-ата минута.

Още в самото начало неврокопчани можеха да открият резултата чрез Борислав Хазуров, който се озова сам срещу вратаря Николай Банков, но стражът изби прехвърлящия удар на нападателя в ъглов удар. Минута по-късно след разбъркване в наказателното поле на Пирин Евертон Джилио-Том се оказа най-съобразителен, като стреля, но ударът се рикошира в тялото на бранител и облиза напречната греда. И двамата треньори дадоха шанс на почти всички свои играчи.

Наставникът на Пирин (Гоце Делчев) Тенчо Тенев пусна през второто полувреме всичките си резерви, докато съставът на Миньор представляваше смес от титуляри и резерви. Силен мач за перничани изигра Ванче Траянов. Двата отбора играха вече един срещу друг в първия кръг на елитната ни група. Неврокопчани биха тогава с 2:1, перничани завършиха мача с 9 човека, а наставникът на Пирин (ГД) Яков Папарков подаде оставка след срещата.