Кристиан Димитров ще доиграе остатъка от двубоя, а замененият е Джавад Ел Джемили.

Владимир Николов ще доиграе оставащите мигове от мача, а замененият е Минчев.

Снимка 635591

77′
Снимка 635596

75′

Левски спокойно доиграваше мача, което позволи на съперника им да вземе контрол над срещата. На два пъти Пламен Андреев трябваше да показва сигурност под рамката след удари от средна дистанция.

65′

Емил Стоев напуска терена, а в играта ще се включи Роберто Райчев.

63′

Дарлан приключва участието си в този мач, а на терена се появява Асен Чандъров.

55′
Снимка 635571

54′

ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! 0:2! УЕЛТЪН! Динамичните мигове в квартал "Овча купел" продължиха и в 54-ата минута Левски съумя да удвои резултата. В герой се превърна обичайният заподозрян Уелтън. Бразилецът се възползва от бърза контраатака, при която демонстрира отличната си техника и с диагонален шут по земя не остави никакъв шанс на Светослав Вуцов за 0:2.

50′

ГАЛИН ИВАНОВ! Най-старото столично дерби произведе и един от пропуските на сезона в 50-ата минута. Тогава пробив на Ертан Томбак завърши с успореден пас на голлинията, който премина през куп играчи, за да стигне до леко сюрпризирания Галин Иванов. Капитанът на "белите" направи по-трудното и не уцели вратата от няма и метър.

49′

Дарлан получава жълт картон за нарушение в центъра на терена.

48′

РОНАЛДО! Левски имаше отличната възможност да стартира по мечтан начин второто полувреме. Роналдо притесни максимално младия Мартин Георгиев, а юношата на Барселона не издържа на напрежението и допусна грешка. Всичко това позволи на №7 от "сините" да стреля диагонално, но Светослав Вуцов се намеси решително и блокира с крак.

47′
Снимка 635582

47′

Кейта се появава в игра, а замененият е Ерол Дост.

47′

Тоно Тасев се появява в игра за Славия, а напускащият е Добрев.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ ЗА ТОЗИ МАЧ СЛЕД ПОЧИВКАТА!

45+2′

ПОЧИВКА!

43′

Крис Добрев играе непозволено срещу Жереми Петрис и получава картон.

40′
Снимка 635588

36′

Мартин Георгиев получава официално предупреждение.

34′

ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! 0:1! РОНАЛДО! Сигналната лампа явно не бе светнала на "белия" тим, тъй като след още 180 секунди Левски пак сътвори отлична акция и този път прошка нямаше. Дарлан спря дъха на зрителите със зрелищно копване зад тромавата защита на Славия, а останалият сам срещу Вуцов - Роналдо, технично го прехвърли за заслуженото 0:1 за "сините".

31′

ЕЛ ДЖЕМИЛИ! Левски пропиля най-чистото голово положение от началото на дербито в 31-ата минута. В типичния си стил, Уелтън нямаше проблеми с разминаването на съперник по фланга. След това №17 видя отлично атакуващия точката на дузпата Ел Джемили и за испанеца с марокански корени оставаше само да нанесе точен голов удар. Мерникът обаче изневери на юношата на Еспаньол и така резултатът остана непроменен.

Снимка 635572

27′

ОТМЕНЕН ГОЛ ЗА СЛАВИЯ! Домакините можеха да ликуват само няколко минути след събитията от 23-ата. Тогава Галин Иванов матира Андреев с хубав удар по земя, но радостта му беше изключително кратка заради вдигнатия правилно флаг за засада.

24′
Снимка 635579

23′

ДИРЕКТЕН ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА ФАДИГА! Скучното начало на най-старото столично дерби приключи със спорна ситуация в 23-ата минута. Тогава Асими Фадига направи нарушение срещу футболист на Славия в собственото си поле и реферът Железов отсъди фаул. След това обаче бургаският рефер бе посъветван от ВАР-асистентите си да прегледа ситуацията на повторение. От него затворническият надзирател взе най-лошото решение за гостите от Левски, показвайки директен червен картон на Фадига. Дълго време изгонването на французина бе оспорвано, но в крайна сметка селекцията на Костов трябваше да се примири със създалото се числено неравенство.

18′
Снимка 635574

17′

Цунами получава първия жълт картон в мача.

12′

През следващите минути Славия опита лекичко да изнесе играта малко по-далече от своята половина. Иван Минчев се опита да шутира от средна дистанция, а отговорът на левскарите дойде след проба за извеждащ пас на Фадига за Роналдо, и той обаче бе неуспешен.

7′
Снимка 635575

4′

Светослав Вуцов внимаваше в развоя на "синя" атака и навреме напусна своята голлиния, за да блокира с крак извеждащо центриране към изскочилия от дълбочина Вендерсон Цунами.

2′

Левски не изневери на стила си под ръководството на Николай Костов и моментално опита да вземе контрол над събитията на стадион "Александър Шаламанов". Във втората минута Роналдо пробва да се измъкне зад гърба на Венци Керчев, но бранителят на Славия игра изключително умно и блокира всички офанзивни прийоми на бразилския състезател.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В НАЙ-СТАРОТО СТОЛИЧНО ДЕРБИ!

1′