Първодовизионният Калиакра победи с 2:1 на изкуствения си терен Спартал (Варна). Двубоят беше от групата, която ще определи класирането от 4 до 6 място на турнира Албена Къп 2012, на който Topsport.bg е медиен партньор.

През цялото първо полувреме домакините имаха териториално надмощие, бяха по-идейните и инициативни. С действията си изпъкваха Садула и Яшар. Двамата умело действаха в средата на терена и извеждаха нападателите Заков и Бонев в удобни позиции за отбелязване на гола.

Така паднаха и двата гола за домакмините, дело на Заков в самото начало на двубоя и на Садула в 32-ата минута.

Спартаклии бяха неориентирани преди почивката и допускаха много брак в подаванията си. Все пак на два пъти чрез Иван Алесандров и Мехмед имаха възможност да отбележат гол.

След паузата и в двата тима бяха направени много смени, за домакините те бяха цели 9. Това позволи на варненци да придобият инициатива, но до сериозни положения така и не стигнаха. Все пак в 82-ата минута резервата Георги Димитров с прехвърлящ удар от около 20 метра отбеляза почетното попадение за своя тим.

Двубоят се ръководи от варненеца Радан Мирянов.

Стартови състави:
Калиакра: Цв. Димитров, Д. Димитров, Ковачев, Маджаров, Яшар, Заков, Ив. Иванов, Цачев, Садула, Донев, Коруджиев

Спартак: Марков, Ст. Георгиев, Б. Илиев, Дончев, Цирков, Желязков, Каталиев, Бонев, Александров, Мехмед, Велимир Ивановоч

МАЧЪТ ПО МИНУТИ:

1' - Начало на мача!

6' - 1:0 за Калиакра. Герасим Заков с удар от границата на наказателното поле открива резултата.

31' - Принудителна смяна за Калиакра. Милен Бонев получи контузия и беше заменен от Дарин Андонов.

32' - Втори гол за Калиакра. Контраатака позволи на Четин Садула да излезе сам срещу Марков и да го преодолее за 2:0

39' - Жълт картон за Коруджиев от Калиакра.

45+1' - Край на първото полувреме.

46' - Начало на второто полувреме!

46' - Две смени в състава на Калиакра на почивката - Джордж Уеа заменя Цачев, а Филипов влиза на мястото на Коруджиев.

55' - Смяна за Калиакра - Бижев заменя Александров.

56' - Нови две смени за каварненци - Райчев и Яшар излизат, а на техните места се появяват Събев и Кичуков.

63' - Голмайсторът Заков отстъпва мястото си на Чавдаров.

79' - Спартак: Излизат Желязков и Мехмед, за да влязат Марин Петров и Георги Димитров.

82' - Спартак (Варна) се връща в мача. Резервата Георги Димитров прехвърля вратаря от около 20 метра и намаля резултата - 1:2.

85' - Спартак: Б. Илиев излиза за сметка на Венци Маринов.

87' - Жълт картон за преди малко влезлия Маринов.