Отборът на Берое завърши на първо място в група "B" на втората осмица от шампионата в Първа лига, изпреварвайки Пирин. Това стана факт, след като старозагорци не оставиха никакъв шанс на Нефтохимик, побеждавайки "шейховете" по категоричен начин - 3:0.

С успеха старозагорци си осигуриха сблъсък с Ботев (Пловдив), който завърши на второ място в група "А".

Още с първите минути на мача стана ясно, че футболистите на Ферарио Спасов няма да си правят тънки сметки, макар че имаше такива очаквания преди срещата, с оглед на това, че ако бяха завършили на втората позиция, беройци щяха да срещнат Верея.

НА ЖИВО: Берое - Нефтохимик, старозагорци убиха интригата за 60 минути!

Срещата започва в 19,30 часа

След малко повече от 10 минути Берое стигна до първата си голова опасност в мача, когато Венци Василев се оказа сам по диагонал срещу вратаря, но опитният футболист изигра положението като типичен защитник и не успя да уцели вратата.

Последваха няколко опити за изстрели от далечна дистанция, при един от които Мартин Райнов бе много близо до целта след бомбен удар, но топката мина над вратата.

Голът обаче не закъсня! в 29-та минута Карачанаков изпълни по майсторски пряк свободен удар, топката рикошира в страничната греда, а за Венци Василев не бе проблем да я довкара на празна врата - 1:0 за Берое!

Нефтохимик можеше да изравни още в следващата атака, макар че "шейховете" бяха минали центъра не повече от един, два пъти до този момент. Живко Петков обаче не успя да преодолее младия Михайлов, останал очи в очи с него.

Снимка 293437

Проблем да реализира обаче нямаше Карачанаков, който до голяма степен предопредели крайния изход от двубоя минути по-късно. Борислав Цонев се освободи на левия фланг и с центриране към далечната греда намери техничаря, който от воле на метри от вратата засеча за 2:0. До края на полувремето домакините можеха да стигнат и до трето попадение, но удари на Мапуку и Салмикиви бяха спасени от Ивайло Василев, а Карачанаков също се отчете с пропуск след перфектна проява на стража на Нефтохимик.

През втората част картината не се промени особено - Берое натискаше, Нефтохимик се луташе по терена, а точка на спора сложи Асен Георгиев, който отбеляза първото си попадение с екипа на старозагорци. Защитникът се възползва от центриране от корнер и асистенция на Василев с глава, пускайки топката зад голлинията за 3:0!

"Шейховете" на Христо Янев завършиха двубоя с човек по-малко заради изгонването на Илия Миланов. Мапуку и Салмикиви пък пропуснаха възможности да покачат резултата на 4:0.

В крайна сметка Берое - Нефтохимик - 3:0...