Левски продължава с добрите си игри в последно време, а отборът на Делио Роси се върна на третата позиция в Първа лига, след като днес "сините" се наложиха категорично с 4:0 като гост на Берое.

С успеха столичани събраха 57 точки, докато днешният им съперник е с 55 пункта. Точни за "сините" бяха Давид Яблонски, Жорди Гомес, Роман Прохазка и Паулиньо.

Първите мигове от срещата обаче бяха за Берое! В 6-ата минута домакините можеха да се поздравят с попадение във вратата на Божидар Митрев, но капитанът на Левски изби опасен удар с глава на Камен Хаджиев от наказателното поле.

Берое - Левски 0:4, Жорди Гомес с невероятен гол!

Развой на срещата по минути

Постепенно левскарите изнесоха играта в по-предни позиции, овладявайки средата на терена, където Жорди Гомес, Васко Панайотово и Филипе Нашименто печелеха почти всяка топка. По крилото пък Габриел Обертан не спираше да тормози защитата на старозагорци, а именно след атака от фланга на французина падна и първият гол!

В 21-ата минута лошо избита топка попадна на волето на Давид Яблонски, който със силен удар от линията на наказателното поле не остави шансове на Аргилашки - 1:0!

Снимка 353551

Източник: beroe.bg

Отговорът на Берое дойде от Педро Еуженио, който опита технично изпълнение по диагонал от наказателното поле, но фалцовият удар на португалеца мина много близо до целта.

Левски нанесе своя удар секунди преди края на първото полувреме!

Снимка 353549

Обертан намери Жорди Гомес на около 25 метра фронталното срещу вратата на Аргилашки, а въпреки дистанцията испанецът не се посвени да стреля, пращайки топката в горната греда, която след това влетя в мрежата за 2:0!

Втората част се развиваше изцяло по вкуса на "сините". Играчите на Делио Роси продължиха да диктуват темпот на игра и да пропускат добри възможности да покачат преднината си.

Все пак минути преди края на мача Роман Прохазка намери пътя към вратата за трети път със силен диагонален удар и слаба намеса на Аргилашки - 3:0!

За капак Паулиньо също се разписа сред голмайсторите, оформяйки резила за Берое пълен - 4:0!

Снимка 353550

С успеха Левски сложи край на негативната си серия срещу този съперник през сезона, след като в предишните три мача столичани записаха две равенства и една загуба, дошла на "Георги Аспарухов".