Берое победи Славия с 2:0 с голове на Мартин Камбуров и почти изхвърли "белите" от битката за място в Лига Европа. Голмайсторът вкара ранно попадение от дузпа. В началото на второто полувреме той си изработи втори гол и веднага след това поиска да бъде сменен заради разрежение.

Заралии диктуваха темпото и съвсем заслужено спечелиха и могат на теория да изпреварят днешния си съперник в спора за четвъртото място. Славистите показаха желание за борба в началото, но отстъпваха значително в днешния мач.

Берое - Славия, на живо

Берое - Славия 2:0, голове на Мартин Камбурова

"Белите" ще преследват задължителна победа, Мартин Камбуров трябва да бележи

В първите няколко минути Славия започна с преса и опита да притисне съперника. Това не се случи и домакините трайно овладяха инициативата. Алион Фал беше много близо до гола след хубав удар, но малко по-късно в десетата минута беше покосен в наказателното поле. Дузпа за Берое.

Мартин Камбуров реализира хладнокръвно своя гол №236 след хубав удар по земя в деснияъ ъгъл на вратата на Стериакис. Попадението не промени атакуващата нагласа на заралии, но както те, така и напористите слависти, така и не можаха да създадат добро положение пред вратата на съперника.

Снимка 487307

Още в началото на второто полувреме Мартин Камбуров си изработи гол №237 в Първа лига. Той си свали на гърди трудна висока топка и през Виячки и Попадийн направи резултатът 2:0. Капитанът малко след това поиска смяна за разтежение.

Маът продължи с много борба и много картони показани от Георги Кабаков. Но тонусът с "белите" спадна и двата отбора изглеждаха примирени с резултата.

Снимка 487304

Така Славия остана с 52 точки трета позиция, на точка след ЦСКА и Левски. Берое е на шеста позиция с 49 и може сериозно да съжалява за изпуснатия мач срещу Левски в Стара Загора. Така ЦСКА вече е абсолютен фаворит за второто място. "Сините" изглежда, че за четвърти път ще играят бараж за Лига Европа.