Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 1,231

Закономерна победа за Берое.

90+4′

Картон за Томбак.

90+3′

Нова отлична проява на Ганев на вратата на Берое. Цветелин Чунчуков беше сам срещу него, но вратарят показа изумителен рефлекс с една ръка.

90+2′

Спасяване на Ганев на удар на Галин Иванов.

90′

Опасен удар на Макоута в аут.

87′

Йосипович смени Алиун Фал.

86′

Галин Иванов посегна лошо с десния крак.

84′

Картон за Христо Попадийн за груб фаул.

81′

Младият Никола Младенов смени Октавио.

80′

Емил Виячки получи картон за груб фаул срещу Октавио.

77′

Бенгюзов смени Гамаков, който преди малко отправи много опасен удар.

66′

Опасен удар на конте покрай вратата на Славия.

61′

Ертан Томбак смени Петър Патев.

59′

Мартин Камбуров поиска смяна след гола. Ибрахима Конте влезе на неговото място.

55′

ГООООЛ! Мартин Камбуров с гол №237. Голмайсторът спря на гърди висока топка центрирана отляво. Той успя да прокара кълбото между Попадийн и Виячки и го вкара във вратата на Стериакис.

54′

Чунчуков смени Ивайло Димитров.

54′

Радослав Кирилов смени Георги Йомов.

54′

Емил Стоев смени нашумелия Филип Кръстев.

52′

Ивайло Димитров надбяга всички отдясно, но се затвори много и топката беше избита в аут от Ганев.

50′

Добра атака на Ивайло Димитров отляво. Пасът му не се получи.

46′

Алиун Фал искаше ъглов удар и за това получи картон.

46′

Иван Минчев смени Карлос Охене.

45′

Започна второто полувреме.

45′

Без добавено време в края на първото полувреме.

Снимка 487304

41′

Андреа Христов изпревари опитващия се да се откъсне Мартин Камбуров.

37′

Играта е накъсана с много фаулове.

36′

Камбуров стреля от фаул високо в аут.

31′

Гаюс Макоута извърши груб фаул срещу Янис Карабельов.

24′

Картон за Андреа Христов за груб фаул.

23′

Георги Йомов влезе навътре отдясно и стреля по земя. Ганев легна надясно и хвана топката.

22′

Чудесен удар на Александър Василев от дистанция. Стериакис само изгледа топката, преминаваща много близо до лявата му греда.

21′

Голът не промени атакуващата игра на домакините. Славистите ще разчитат на контри.

15′

Този резултат е предпоставка за директна квота за ЦСКА за Лига Европа и бараж отново на "Виваком Арена - Георги Аспарухов".

11′

ГОООООЛ! Мартин Камбуров стреля по земя силно в десния ъгъл на Стериакис, който се хвърли правилно, но безуспешно. Гол №236 за голмайстора.

10′

Стериакис събори Фал в наказателното поле. Дузпа!

9′

Добро включване на Крум Стоянов отляво. Нещото между удар и центриране беше лесно изичистено.

4′

Алион Фал се измъкна в наказателното поле и стреля остро по земя до гредата в аут.

3′

Генадий Ганев се намеси авторитетно след атака на гостите отляво.

1′

Мартин Камбуров срещу Славия! Започна и вторият мач за днес след шампионското шоу в Разград.

9. Цветелин Чунчуков

Берое приема Славия в мач от 30-ия кръг на Първа лига. Мачът е от голямо значение за "белите", които при победа ще продължат битката за място в Лига Европа.

На 13 юни заралии малко неочкавано разгромиха Славия на стадиона в "Овча купел" с 4:2. Иначе мачът през есента в Стара Загора завършиха с победа за "белите" с 2:1. За домакините все още съществува вероятност да завършат на четвърто място, но за целта трябва да победят и ЦСКА в София, а Славия да падне от Лудогорец. И разбира се Локомотив (Пловдив) да не вземе повече от една точка в последните два кръга.

Все пак най-важната цел пред Берое ще е Мартин Камбуров да вкара още някой гол в преследването на рекорда на Петър Жеков. Това предполага открита игра и много попадения в двете врати.

Димитър Димитров не може да разчита на титулярния вратар Душан Перниш. За Славия Дарко Тасевски продължава да е контузен. След наказания се връщат Милен Гамаков и Калоян Кръстев.