Антон Недялко направи един от първите си по-качествени пробиви по фланга и това моментално донесе добра възможност за домакините. Той центрира акуратно към оставения непокрит Борис Галчев, който отправи изненадващ удар с глава. И този път обаче на висота беше Марио Кирев, избил с една ръка коженото кълбо в корнер.

В 8-ата минута Александър Василев проби по лявото крило и нахлу в пеналта, но защитник успя да избие в корнер. Втори ъглов удар след изпълнението на първия, но нищо опасно.

Минута след това Пенев намери Почански с хубав пас по крилото. Нападателят навлезе в наказателното поле, но Радев успя да се намеси и изчисти в пореден корнер. В 18-ата минута Божилов намери Александър Василев на границата на наказателното поле. Крилото стреля, но бе твърде неточен.

Веднага след това последва удар от дистанция на Тодоров, но без проблем за Макенджиев. В 22-ата минута Венци Василев центрира опасно, но Кохей Като и Александър Василев се разминаха с топката пред голлинията.

Гостите поведоха в резултата в 24-ата минута, след като Макенджиев не успя да изчисти върната към него топка и Долапчиев се разписа на празна врата – 0:1. В 32-ата минута след продължителна атака за Берое Венци Василев центрира, а Пенев стреля към вратата, след като топката бе отбита. Ударът му обаче бе неточен.

Две минути по-късно Милисавлевич намери Като непокрит в пеналта, но японецът се подхлъзна в последния момент и не успя да шутира.

Берое владееше изцяло инициативата в последните минути на първата част и натискът на домакините даде резултат. Александър Василев изравни резултата с хубав удар от границата на наказателното поле. Божилов предостави топката на Василев, който се обърна и прати кълбото в горния ляв ъгъл на вратата – 1:1.

Второто полувреме започна със ситуация за гостите, след като Христов намери Мавродиев в наказателното поле и последния шутира по диагонала, но топката премина на сантиметри от гредата.

В 50-ата минута Александър Василев стреля изключително силно и точно от дистанция, но Пантев се намеси решително и изби. Венцислав Василев стреля в последствие, но бе неточен.

Две минути след това Като изведе отлично Панайотов зад гърба на отбраната, но Пантев излезе съобразително и успя да изпревари халфа. Последва центриране в наказателното поле на гостите, но до нова опасност не се стигна. Берое обърна развоя на срещата и поведе в резултата в 55-ата минута. Неманя Милисавлевич се възползва от нарезбирателство в защитата на Спартак и намери непокрития Александър Василев в наказателното поле. Крилото намери опразнената мрежа без проблем и отбеляза за втори път в срещата – 2:1.

В 61-ата минута Веселин Пенев навлезе в пеналта на гостите и се опита да намери Божилов. Получи се разбъркване, но без удар към вратата на Пантев. В 66-ата минута Александър Димитров направи множество смени в състава си.

В 71-ата минута Дрянов намери Колев в предни позиции, който продължи за Чернаков. Юношата на „зелените“ излезе на стрелкова позиция и стреля по диагонала, но Пантев се намеси. Четири минути по-късно Стефан Христов получи топката от фаул и стреля от границата на пеналта, но защитата на Берое не позволи опасност.

Берое стигна до трети гол в 77-та минута. Станислав Дрянов получи топката след продължителна атака и центрира чудесно в наказателното поле на гостите, където Александър Колев засече с глава и направи резултата 3:1 за „зелените“.

Станислав Дрянов получи топката от Чернаков в 81-та минута и стреля от дъгата на наказателното поле, но кълбото премина далеч от целта.

Следващата седмица Берое стартира участието си в Първа лига с гостуване на Славия в София. Двубоят е насрочен за 7 август от 21:15 ч. на Национален стадион „Васил Левски“. Двубоят е от II кръг на шампионата, след като срещата с Лудогорец бе отложена.

Берое (Стара Загора) – Спартак (Плевен) 3:1

голмайстори: 0:1 Григор Долапчиев 24′, 1:1 Александър Василев 43′, 2:1 Александър Василев 55′, 3:1 Александър Колев 77′

Берое: 22. Благой Макенджиев; 28. Веселин Пенев; 6. Иво Иванов (к) (66′- 24. Христофор Хубчев); 71. Илия Миланов (66′- 15. Георги Динков); 21. Венцислав Василев (66′- 17. Педро); 4. Кохей Като; 33. Том (66′- 10. Станислав Дрянов); 19. Александър Василев (66′- 20. Руси Чернаков); 11. Неманя Милисавлевич (57′- 13. Емин Ахмед); 14. Георги Божилов (66′- 7. Александър Колев); 91. Ерик Почански (46′ – 8. Васил Панайотов);

Спартак: 1. Димитър Пантев; 20. Мартин Митов; 5. Цветелин Радев; 8. Иво Иванов (к); 3. Станислав Георгиев; 14. Димитър Мичков; 19. Кирил Вълов; 10. Стефан Христов; 15. Тихомир Тодоров; 13. Жюлиен Бенков; 45. Григор Долапчиев;