Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 996

Бере изпусна да победи Пирин

43-годишната традиция бе спазена: Берое не загуби от Пирин в Стара Загора

Първо реми за БГ Моуриньо, откакто е треньор на "орлетата"

89′

КИРИЛОВ! В последната секунда пък няколко сантиметра разделиха Радослав Кирилов от това да се превърне в герой за домакините.

84′

Съдията пуска авантаж и след дошлия корнер за Берое показва заслужен жълт картон на Румен Сандев за остро влизане срещу Райнов.

80′

МАПУКУ!! Стадион "Берое" изпадна в лъжовна радост, след като Жуниор Мапуку изпълни перфектен фаул в 80-ата минута, ала коженото кълбо облиза външната част на пиринската мрежа.

78′

Кирил Грозданов отстъпва мястото си на ветерана Иван Цветков.

75′

МАПУКУ! Секунди, след като се появи в игра, Тони Тасев блесна с изключителна намеса в отбрана. Крилото догони Жуниор Мапуку и блокира удара му чрез страхотен шпагат, който чистосърдечно можем да заявим, че отърва Благой Макенджиев от доста сериозни проблеми.

74′

Скуката на стадио "Берое" продължава да е голяма! Единственото интересно нещо са смените в двата тима.

72′

Последна рокада в редиците на Берое. В игра се появява Матеас Делич!

59′

Край на мача за Антон Карачанаков, който отстъпва мястото си на Радослав Кирилов.

50′

САЛМИКИВИ! Второто полувреме можеше да дари заралии с пълен обрат. Влезлият като резерва Виле Салмикиви имаше поне няколко секунди, за да отправи голов изстрел след много опасен пробив на Мапуку. Допълнителното му обработване на топката обаче се оказа грешно решение, затвори си ъгъла за стрелба и в крайна сметка пожали "орлетата" от почти сигурно попадение.

47′

Официално предупреждение за Станислав Костов, който направи опит за симулация.

46′

На почивката Борислав Цонев е отстъпил мястото си на Виле Салмикиви.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

40′

ГОООЛ ЗА БЕРОЕ!! 1:1 ! ЖУНИОР МАПУКУ!! Заслужено Берое се добра до изравняването пет минути преди почивката. Бранителят на Пирин - Стилиян Николов сътвори кошмарна грешка, след като не прецени летежа на топката и позволи тя да му бъде отнета от Мапуку, който сам срещу Макенджиев не сгреши за 10-ия си гол от началото на Първа лига.

37′

Жълт картон за Мартин Райнов, който закъсня с шпагата си срещу тръгналия на рейд Стилиян Николов.

29′

КАРАЧАНАКОВ!! Берое можеше да изравни моментално, но в 29-ата минута на мястото си бе Макенджиев. Вратарят улови, след като Борислав Цонев центрира за Карачанаков, който обаче не успя да прати с достатъчно сила топката в мрежата на "орлетата".

24′

ГОООЛ ЗА ПИРИН!! 0:1 !!! ДИМИТЪР БЛАГОВ! Противно на логиката отборът на Пирин беше този, който нанесе първият значим удар в мача. Станислав Костов се пребори за една наглед изгубена топка, след което с много класа я промуши между неориентираната отбрана на Берое за Димитър Благов. Останал сам срещу Перниш, футболистът с №15 отправи изстрел, който след няколко светкавични рикошета се дотъркаля зад голлинията на домакините. На отчаян шпагат, за да предотврати гола се хвърли Асен Георгиев, ала коженото кълбо вече бе преминало с целия си обем беройската линия.

17′

ОХЕНЕ! От грешник националът на България се превърна в герой, след като Жуниор Мапуку изведе Карлос Охене сам срещу Макенджиев. Вратарят легна още преди африканецът да е отправил своя удар, но това се оказа напълно достатъчно за неговото отразяване.

16′

Жълт картон за Благой Макенджиев. Вратарят е освиркван от публиката на бившия си клуб.

15′

ГРЕШКА НА СЪДИЯТА!! Реферът Николай Йорданов традиционно попадна в епицентъра на скандала, след като в 15-ата минута спести чист червен картон на Благой Макенджиев. Стражът на Пирин излезе неразчетено и събори извън наказателното си поле откъсващия се Мапуку. Съдията обаче го пожали и го декорира едва в жълто, което вбеси до краен предел резервната скамейка на заралии.

13′

МАПУКУ! Четвърт час след началото на двубоя, публиката в Стара Загора приветства и първия точен удар в мача. Жуниор Мапуку навлезе в наказателното поле на Пирин, преодоля съперниковите бранители и отправи изстрел от малък ъгъл, който обаче не успя да изненада подготвения Макенджиев.

11′

Антон Карачанаков опита своя специалитет - пряк свободен удар, който обаче мина на безопасно разстояние от вратата на Макенджиев.

4′

Берое е в серия от 8 поредни шампионатни мача без равенства.

3′

Гостуванията в Стара Загора обаче са голям проблем "орлетата", като последната им и единствена победа под Аязмото датира от вече далечния сезон 1973/74. В последвалите след този мач 24 визити, благоевградчани имат 16 поражения и 8 ремита, при голова разлика 48-12 за Берое.

2′

Двубоят се явява директно битка за първото място в група "Б", като предимството е за гостите от Благоевград, които имат две точки повече в своя актив.

2′

Първи жълт картон в мача. Кирил Грозданов използва ръцете си при въздушен двубой с Райнов и бе декориран официално.

1′