Ръководството на Берое е прекратило договора на централния защитник Никита Баранов, твърди "Тема спорт". Естонецът беше изгонен от игра при загубата от Арда с 1:3, а срещу Лудогорец също не се представи убедително. Преди дни "зелените" се подсилиха с нов защитник в лицето на Виктор Генев.

Снощи беройци са играли контрола срещу Миньор (Раднево), в която са победили с 2:1. Спарингът бе организиран заради сигурното ново попълнение - Генев, и каращия проби гвинеец Ибрахима Конте. Бранителят се отчете с гол, с който изравни резултата, а преди това гостите поведоха още в първите минути на срещата. Победното попадение за Берое реализира Юлиан Ненов, който бе изпробван от Томаш на върха на атаката след почивката.