Берое не можа да победи Монтана в отложен мач от 13-ия кръг на efbet Лига. Последният двубой за двата отбора за годината завърши 0:0 и почти не предложи емоции на тези, които са го гледали. Домакините играха повече от 80 минути с човек повече, но така и не можаха застрашат сериозно стабилния Макенджиев.

Така заралии ще зимуват на пето място с 28 точки. Монтана с безценната точка изпревари Ботев (Пловдив) и излезе на 11-а позиция с 14 точки. С точка повече са столичният Левски и Ботев (Враца).

Берое - Монтана, на живо

Берое - Монтана 0:0, гостите играят в намален състав

Заралии са в подем, гостите в криза

Срещата започна с разменени атаки. Гостите преминаваха успешно центъра и търсеха гола.

Всичко това приключи в 15-ата минута. Давид Кики направи втори груб фаул в рамките на няколко минути и получи втори жълт картон. Глупавата постъпка на футболиста от Бенин остави Монтана с 10 човека.

Снимка 510479

Източник: beroe.bg

Сърцатият Сергей Георгиев заигра за известно време като бек, но беше заменен от Владимир Айтов. Така остротата в действията на монтанчани изчезна изцяло.

Това пренесе изцяло играта в полето на гостите, които геройски се бранеха. Домакините търпеливо разиграваха топката, но така и не можаха да стигнат до голово положение. Няколкото опити за удар бяха геройски блокирани от момчетата на Атанас Атанасов.

През второто полувреме играта се водеше до 30-ия метър в половината на гостите. Момчетата на Димитър Димитров разиграваха дълго и търсеха пролуки, но такива така и не се появиха.

Снимка 510477

Отпред като "шило" за Монтана действаше Тони Тасев, който на няколко пъти премина централната линия. След като беше сменен сърцатият нападател и малкото добри атаки на Монтана изчезнаха.