Берое допусна поражение от Септември (София) с 1:3 в контролна среща, играна в Стара Загора. Гостите откриха резултата в 4. минута, когато топката достигна до Атанас Кабов в наказателното поле и играчът на "Септември" я прати в мрежата след удар от близка дистанция.

Шест минути по-късно Вини Трибуле получи на границата на пеналта и стреля, но ударът му срещна напречната греда. Отново Трибуле отправи удар от наказателното поле в 34. минута, но топката мина на сантиметри от вратата и излезе в аут.

Пет минути по-късно Кръстев навлезе в пеналта и стреля, но Шейтанов изби в корнер. Септември имаха две отлични възможности в 41. минута, чрез Стояновски и Петков, но Гошев спаси и двата удара на противниковите играчи.

Юноша на Септември подписа първи професионален договор с клуба

Кубрат играе на позиция полузащитник и централен защитник.

Густаво Каскардо бе близо до изравняването в 61. минута, но Шейтанов се справи. Септември удвои своята преднина в 72. минута, когато Йосков получи в пеналта и прати топката в далечния ъгъл за 0:2

Три минути по-късно Берое изравни след отлична комбинация в атака. Мечев намери Кръстев в наказателното поле, а нападателят предостави за Бауренски, който намери целта след удар в движение - 1:2

Берое атакуваше повече в минутите до края, но гостите стигнаха до попадение две минути преди края на мача. Тогава Каскардо прати топката в собствената си мрежа след остро центриране.

Следващата среща на Берое е на 9 април от 17:45 във Варна, когато "зелените" гостуват на "Спартак" в среща от XXV кръг на efbet Лига.

Бивш футболист на Берое премина в отбор от Беларус

Траоре се представи прилично в Стара Загора и за 16 мача за първенство и 2 за купата на страната, вкара 3 гола и подаде за още един