Старши треньорът на Берое Александър Томаш заяви, че заралии са създали много повече положения от Ботев (Пловдив) по време на тазвечершния мач помежду им, след който "канарчетата" се класира напред за Купата на България, но благодарение на дузпи.

В редовното време и продълженията, двата отбора не си отбелязаха гол.

"Влязохме трудно в мача, имаше притеснение в първите 20 минути. След това обаче, накарахме Ботев да приеме играта ни. Създадохме по-чистите положения. Момчетата показаха характер, публиката също много помогна, но когато не си вкараш положенията, се стигна до дузпите. Психологически е важно да бъдем мъже и да вдигнем главите. Това е футболът. Рулетката на дузпите може да ни научи, че трябва да играем през цялото време и да не даваме инициативата на съперниците ни. Създадохме повече положения, но не успяхме да отбележим. Нека разсъждаваме философски. Всяка загуба е болезнена, но трябва да кажем защо се стигна до това положение. Психологически бяхме напред, но след една изпусната дузпа Ботев взе инициативата. Трябва да похваля отбора за характера. Футболът е игра на голове - когато не отбележиш, това е проблем.

Ботев (Пловдив) победи Берое с 4:3 след изпълнение на дузпи

След нова драма с дузпи: Ботев (Пд) е последният четвъртфиналист за Купата на България!

Георги Ангелов и Мартин Райнов от Берое не успяха да се разпишат от бялата точка

Ще бъде честен и искрен с Мартин Райнов - дадох му инициативата, той трябваше да поеме тежестта в трудните моменти и да поведе отбора напред. Всяко нещо, което е повторено 1000 пъти се превръща в истина. Ще кажа на футболистите да бъдат концентрирани. Ботев е четвърта година с тези футболисти, ние сме на година и половина. Втора година отпадаме с дузпи от добри отбори (бел. ред. - Лудогорец и Ботев). Динамиката в мача беше добра, важно е да се възстановим и да знаем, че ни чака труден мач срещу Славия.

Засега нямаме човек с контузия. Нормално е да има болежки. Тези мачове през 3-4 дни ни натоварват. Въпреки това стояхме по-добре от противника. Важно е да се възстановим. Камбуров няма травма. Той е на такава възраст, така че трябва да го съхраняваме.

Щом треньор като Гуардиола казва, че не са готови за КЕШ, аз какво да кажа? Важното е да опитаме да печелим всеки мач, пък ще видим докъде ще стигнем", коментира Томаш.