Беласица постигна измъчена победа с 2:1 при символичното си гостуване на аутсайдера Черноморец Бургас (София) в първа среща от 20-ия кръг на "А" група. Така възпитаниците на треньора Горан Шукрие нанесоха 19-а загуба на тима на Ивайло Дражев в елита и записаха шести успех през сезона, което ги изкачи временно на 11-ото място в подреждането.

Срещата, която се игра на стадион "Цар Самуил" в Петрич, започна с логичен натиск на "червено-белите", които се настаниха трайно в половината на символичните домакини, но рядко успяваха да достигнат до чисто голово положение. В 15-ата минута Маркиньос пробва рефлексите на вратаря на "акулите" Белбер с удар отдалеч, но стражът улови без проблем.

След половин час игра футболистите на Беласица успяха да поведат, след като Христо Господинов стреля силно от границата на наказателното поле и намери незащитения долен десен ъгъл на вратата на домакините, с което даде аванс на тима си.

Петричани се отпуснаха, предвкусвайки лесни три точки в актива си, което позволи на "акулите" да погледнат по-смело към противниковата врата. В 34-ата минута удар на Димов с глава срещна напречната греда на вратата на Бела. И това обаче не смути "червено-белите", които противно на всякакви очаквания допуснаха изравняване - в 65-ата минута реферът Севгин Адем отсъди дузпа и резервата Бомбов стреля точно за 1:1.

Възпитаниците на Горан Шукрие се хвърлиха в атаки и успяха да стигнат до попадение само 10 минути по-късно отново чрез 11-метров удар, отсъден за нарушение срещу Орлов. Бразилецът Маркиньос реализира победното попадение, с което предотврати изненадата.