Беласица завърши 1:1 в контрола срещу втородивизионния Велбъжд (Кюстендил) на стадиона в село Марикостиново. В тази среща и двамата старши треньори Мирослав Митев и Йордан Боздански дадоха шанс за игра на футболистите, които са с по-малко участие в досега изиграните официални мачове за първенството.

Първи откриха резултата гостите чрез Бисер Методиев, който в 8-та минута напредна от дълбочина, преодоля с лекота трима от домакините и от движение от 10 метра изпрати топката под напречната греда на Боби Стоянов за 0:1.

В 18-та минута след атака на домакините Господинов от мястото на корнера центрира пред наказателното поле на Велбъжд и Дюлгеров от воле направи безпомощен Църваришки за 1:1.

До края на първата част на срещата по-добре стояха на терена футболистите на Беласица, но до нов гол не се стигна. Добро впечатление направи с играта си новодошлия бразилец Бето, който раздаваше точни пасове към колегите си от Беласица по целия терен.

Той заедно със сънародниците си Ели Мракес и Дубала на два пъти направиха много интересни рейдове към противниковата врата. От гостите най-добре стоеше атакуващия халф Николай Бойчев, добре познат на феновете на Беласица от 5 годишния си престой в Петрич.