Байерн Мюнхен домакинства на Херта в дербито от програмата на четвъртия кръг в Бундеслигата.

Двубоят на "Алианц Арена" стартира в 21:00 часа.

Считано към момента, двата отбора са единствените с пълен актив от точки. В състава на домакините се завърнаха Томас Мюлер, Филип Лам и Давид Алаба, които не играха през уикенда заради стомашен вирус.

Дъглас Коста е контузен, но пък на линия също така е Матс Хумелс.

В редиците на Старата дама големите отсъстващи са Владимир Дарида, Саломон Калу, Джон Брукс и Ондрей Дуда. Столичани не допуснаха гол във вратата си в последните два кръга и не крият големите си амбиции да поднесат изненада тази вечер, но ще им бъде доста трудно без тези основни футболисти.

Байерн спечели всичките си шест мача (на трите фронта) в началото на този сезон и постави клубен рекорд за най-добър старт. Роберт Левандовски пък се намира за първи път в серия от 5 поредни мача, в които е вкарвал. Той има на сметката си 9 гола във всички турнири.

Херта няма добри спомени от мачовете на този стадион, защото е загубил всичките девет. Като цяло в Мюнхен гостите имат едва две победи и 4 ремита в 31 мача, при голова разлика 87:28 за техния противник.

Байерн не е губил в последните си 21 домакинства срещу този противник и е в серия от 384 минути без допуснат гол срещу берлинчани. Последната победа на Херта тук е от 1977 година.

Баварската машина спечели последните 10 сблъсъка между тези противници и успя да наниже точно 30 попадения.