Байерн (Мюнхен) се върна към победите в Бундеслигата. Баварците нанесоха първа загуба в първенството на Волфсбург, след като го победиха с 2:1. Максимилиан Филип откри резултата в 5-ата минута. Европейският клубен шампион обаче успя да стигне до обрат с два гола на Роберт Левандовски в края на първото полувреме и началото на втората част.

Така Байерн събра 27 точки и остава на второ място във временното класиране. "Вълците" са пети с 21 точки.

Байерн започна силно и можеше да поведе още в 4-ата минута, но Сане се забави. Минута по-късно Волфсбург нанесе първия си удар и топката спря в мрежата. Бившият футболист на Борусия (Дортмунд) Максимилиан Филип засече центриране на Кевин Мбабу и не даде шанс на Мануел Нойер - 1:0 за гостите.

Домакините опитаха да отговорят, но Мюлер остана под топката. В 17-ата минута Левандовски се оказа на стрелкова позиция, но Кастеелс отрази. След това и Гнабри пропусна.

Снимка 510018

В 29-ата минута Филип бе близо до втори гол, но топката срещна тялото на Дейвид Алаба.

В продължението на първата част Байерн изравни, след като Левандовски засече с глава центриране в наказателното поле за 1:1.

Домакините имаха шанса бързо да поведат, след като Левандовски вкара за 2:1 в 50-ата минута.

Снимка 510019

Четири минути след това Филип за малко да изравни, след като се възползва от подхлъзване на футболист в червено, но шутът му беше право в ръцете на Нойер.