Новият треньор на Байерн Юлиан Нагелсман дебютира със загуба начело на отбора. Баварците отстъпиха с 2:3 на Кьолн. Срещата се проведе във Филинген. Германският шампион бе в доста експериментален състав, тъй като водещите футболисти все още са във ваканция.

В стартовия състав се отличаваха само имената на закупения от РБ (Лайпциг) Дайо Упамекано и Ерик Максим Чупо-Мотинг, който излезе с капитанската лента. Първо участие записа и взетият със свободен трансфер от Рединг Омар Ричардс.

Байерн поведе с гол на юношата Арминдо Зийб в 6-ата минута. Кьолн обаче обърна резултата с голове на Тилман и Марк Ут. В 34-ата минута Джошуа Зиркзее изравни в 34-ата минута.

След почивката Ут реализира още веднъж и "козлите" надделяха.

Нагелсман заложи на схема 4-2-3-1 с Чупо-Мотинг на върха на атаката.