Младият нападател Джошуа Циркзее направи фурор за Байерн (Мюнхен) през миналата седмица. Холандецът вкара решителни голове при победите с 2:0 над Фрайбург и 3:1 над Волфсбур. Той влезе като резерва и в двата мача и успя да изведе своя отбор напред в резултата в заключителните минути.

В сряда холандецът вкара за 2:1 срещу Фрайбург в 91-ата минута, а секунди по-късно Серж Гнабри оформи крайния резултат.

Приказката за 18-годишния футболист продължи и в събота срещу "вълците". Циркзее откри резултата пет минути преди края, а след това отново Гнабри забоде втория гол.

Снимка 458889

Източник: Twitter

Младокът бързо стана любимец на феновете на най-високо ниво, но в последно време не успява да се разпише за дубъла на Байерн, където основно играе.

В неделя Джош игра цял мач при равенството 1:1 срещу Вюрцбургер Кикерс. Холандецът имаше няколко добри възможности за гол, но ги пропусна. Срещата бе пета поред за втория отбор на "баварците" без победа в Трета Бундеслига.

В Мюнхен вече се шегуват, че Циркзее е загубил мотивация да играе в третото ниво на германския футбол.

Байерн (Мюнхен) с победа в края срещу Волфсбург в последния кръг на Бундеслигата за годината